„Jsem moc rád, že jsme si dokázali, že můžeme i vyhrát. Pokud ale hrajeme svou hru, jednoduchý hokej a neděláme zbytečné chyby,“ konstatoval po výhře v Benátkách šumperský kouč Martin Sobotka.

V úvodním dějství sobotního klání se bezbrankové skóre nezměnilo. Šumperk měl sice k dispozici hned tři přesilové hry, ale moc efektivně s nimi nenaložil a naopak v té poslední hosté ze severu Moravy sami faulovali.

Do druhé části tak oba celky vstupovaly ve čtyřech hráčích. O výraznější vzruch se v tomto dějství nejprve postaral benátecký obránce Tomáš Havlín, jehož střela skončila na tyči Altrichterovy brány.

O pár chvil později však již domácí hokejisté mířili přesně, když rána Vojtěcha Jiruše v přesilovce si našla cestu mezi betony šumperského gólmana.

Hostům se ale povedl ještě do přestávky parádní obrat. Nejprve si svou premiérovou trefu v Chance lize připsal šumperský zadák Ondřej Ševčík a poté otočil stav pohotovou dorážkou v přesilovce Tadeáš Jaroš, aktuálně nejproduktivnější hráč Draků.

A v průběhu třetí periody bylo na straně hostů ještě veseleji, když Petr Kratochvíl vystihl chybnou rozehrávku soupeře a procedil kotouč mezi nohama sedmnáctiletého benáteckého gólmana Daniela Krále.

Za stavu 1:3 ve snaze o zkorigování nepříznivého vývoje zkusil domácí tým již v 56. minutě power play, ve které nejprve šumperský Vojtěch Krejčiřík trefil tyč opuštěné klece. V samotném závěru pak ještě mohl přidat pojistku Tadeáš Jaroš.

„Po herní stránce jsme odehráli celkem slušně už zápasy v Kadani a doma s Prostějovem, teď se na naši stranu přiklonilo i potřebné štěstí, když domácí dnes trefili tyč a měli tam i šance do prázdné brány. Výhru nechci přeceňovat, ale rozhodně musím mužstvo pochválit. Kluci předvedli bojovný výkon a dobře nám zachytal také gólman,“ uvedl dále Martin Sobotka.

„Teď nás čeká pauza, ve které musíme pořádně potrénovat a pokusit se, abychom do konce sezóny ještě nějaké body posbírali,“ dodal závěrem lodivod Draků.

Během následujících dní je na programu reprezentační přestávka a další utkání naší druhé nejvyšší soutěže celek z podhůří Jeseníků rozehraje až příští pondělí 15. února v Přerově.

HC Benátky nad Jizerou – Draci Pars Šumperk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Jiruš (Štibingr, Pabiška) – 27. Ševčík (Záruba), 39. Jaroš (Milfait, J. Altrichter), 48. Kratochvíl. Rozhodčí: Grech, Micka – Kotlík, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

Benátky: D. Král – Havlín, Šedivý, Štibingr, Kunst, Kovář, Aubrecht, Hampl – Rychlovský, Špaček, Průžek – Pabiška, Čederle, Jiruš – Dlouhý, Měchura, Wiencek – Gajda, Jansa, Hujer. Trenér: Valdemar Jiruš.

Šumperk: M. Altrichter – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Bernovský, Baláž, Moučka – Krejčiřík, Milfait, Jaroš – Kratochvíl, T. Král, J. Altrichter – Horký, J. Kučera, Danielčák – Kaplan. Trenér: Martin Sobotka.