Jestřábi v Havířově otočili nepříznivý vývoj a slaví

Jestřábi v Havířově dvakrát prohrávali o gól, nakonec však z Gascontrol Arény vezou tři body za výhru 4:3.

V prvním dějství se prosadil pouze domácí Antonín Pechanec, ve druhé třetině už ale dominovala prostějovská druhá formace, konkrétně Jan Kloz a Martin Novák. Ještě před druhou sirénou ale vyrovnal na 2:2 expřerovský Vlastimil Dostálek.

„V první třetině jsme prohrávali osobní souboje a nemohli jsme uchytit tempo zápasu, to se nám ale v druhé dvacetiminutovce povedlo,“ hodnotil prostějovský trenér Aleš Totter.

Rozhodovalo se tak ve třetí periodě, kdy nejprve šli do vedení domácí, trefil se Jaroslav Mrowiec. Petr Beránek s Jakubem Babkou však strhli vítězství na stranu hostů.

„Škoda třetího inkasovaného gólu, protože jsme měli šance a drželi jsme dlouho kotouč. Jsme ale rádi, že tým zůstal pozitivní a v závěru jsme to během jedné minuty otočili. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům za dnešní atmosféru, jakou vytvořili v Havířově,“ zmínil Aleš Totter.

Jestřábi tak ze tří zápasů mají šest bodů a v sobotu budou chtít poprvé uspět doma proti Frýdku-Místku.

„Chtěl bych všechny naše příznivce pozvat na sobotní domácí zápas a věřím, že už si konečně pořádně zakřičí po gólu,“ dodal Totter.

AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. Pechanec (Paś, L. Bednář), 39. Dostálek (Hudeček, Chroboček), 50. Mrowiec (Maruna) – 26. J. Kloz (Husák, Švec), 32. M. Novák (J. Kloz, Husák), 52. P. Beránek (Klimíček, Husák), 53. Babka (T. Jáchym). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 823.

Prostějov: Bláha – Havlík, Husák, Klimíček, Zajíc, Vala, P. Krejčí – Mrázek, T. Jáchym, P. Beránek – Dubský, J. Kloz, M. Novák – Švec, Babka, Jiránek – Motloch, T. Koblížek, Š. Jelínek. Trenér: Aleš Totter.

Zubry v Jihlavě vychytal ruský fantom Žukov

Necelých 54 minut hledali Zubři marně recept na jihlavského fantoma v bráně Maksima Žukova. Pak sice skóroval obránce František Hrdinka, snižoval však pouze na konečných 3:1 z pohledu domácích. Přerované oslabení o ofenzivní esa Hermana s Jakubem Svobodou tak z Vysočiny nevezli ani bod.

O triumfu Dukly rozhodla první třetina. Nejprve se nechytatelně trefil Jakub Illéš, pak využil chyby přerovské defenzivy Tomáš Čachotský, který navíc při přesilovce Jihlavy naservíroval puk Filipu Seemanovi – 3:0.

„V první třetině jsme dvakrát zaváhali, soupeř uskočil o dvě branky. Třetí jsme dostali v oslabení, kdy po secvičeném signálu přišla střela do hole. Musím uznat, že z toho padl hezký gól,“ řekl asistent trenéra Zubrů Jakub Grof.

Ve druhé třetině to bylo 2:2, avšak pouze na tyčky a břevna. Jinak se skvěle prezentovali oba gólmani, na straně Přerova už to byl mladíček Michal Postava, který si možná řekl o nominaci na sobotní domácí šlágr Zubrů se Vsetínem.

Přerovské snížení přišlo ve třetí dvacetiminutovce příliš pozdě. Hosté sice soupeře přestříleli 30:24. Jihlava se tak po prohře v Porubě mohla radovat ze druhé domácí výhry v sezoně. Zubři naopak venku zatím neuhráli ani bod.

„Byť jsme pak měli určité šance, gólman domácích byl jistý a soupeř si zápas zaslouženě pohlídal. Ač od druhé třetiny snesl náš výkon přísnější měřítko, na Jihlavu to nestačilo,“ uzavřel Grof.

HC Dukla Jihlava – HC Zubr Přerov 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Illéš (Harkabus, Fronk), 11. Čachotský (Lichanec), 19. Seman (Čachotský, Kauppila) – 54. Hrdinka (Kubeš, Hrabal). Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Kučera, Měkýš Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 927.

Přerov: Petrásek (21. Postava) – Hrabal, Gazda, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Krisl, Černý – Süss, Pšurný, Doležal – Král, Kratochvil, Jan Svoboda – Novák, Dvořák, M. Svoboda. Trenér: Vladimír Kočara.

Draci pálili v přesilovkách

Parádní vstup do letošní Chance ligy zatím prožívají hokejisté Šumperku. Zabodovali také ve čtvrtém utkání sezóny a potřetí z toho byla výhra. Ve středu Draci doma v nastavení udolali celek Litoměřic.

Tým z podhůří Jeseníků tak aktuálně okupuje pátou příčku v tabulce soutěže a patří mezi poslední čtyři mužstva, která doposud neprohrála v základní hrací době.

„Dvou bodů z dnešního utkání se nesmírně ceníme a určitě nesmíme snižovat kvality soupeře, který hrál výborně. Přestože jsme vedli už 3:1, tak se zápas pro nás nevyvíjel příliš dobře. Hodně ale nám pomohli diváci, kteří nás dostali do hry a přispěli nám k tomu náskoku, protože ten velký tlak Litoměřic mohl přijít daleko dřív,“ řekl asistent trenéra Šumperku Lukáš Majer.

Draci tentokrát navíc vytěžili téměř maximum z přesilovek, tedy disciplíny, která se jim doposud vůbec nedařila, když v početní výhodě se prosadili hned třikrát.Tu první využil po odvážném sólu Tomáš Vildumetz a poslal Šumperk již v první třetině do vedení, jenže hosté si přichystali až příliš rychlou odpověď.

Zkraje druhé periody byl k vidění spíše kostrbatý hokej s řadou nepřesností, až v polovině hry pomohla domácím další početní výhoda, kdy se parádní bombou prosadil Tomáš Drtil a vrátil Drakům ztracený náskok.

Hosté sice mohli opět bleskově odpovědět, při jejich velké šanci se však vyznamenal gólman Mokry, aby záhy na druhé straně Šumperk orazítkoval tyč.

Pak měli domácí další přesilovku, během níž vzbudil velký rozruch ostrý zákrok litoměřického veterána Výtiska na domácího Roka Macuha, který se jen těžce sbíral z ledu, rozhodčí ale zůstal ledově klidný.

Další zákrok hostů u mantinelu však již nezůstal bez odezvy a Drakům se rázem naskytla krátká výhoda pět na tři, kterou přetavil ve třetí trefu Petr Kratochvíl.

Jenže poté začali úřadovat hosté ze severu Čech. Jejich drtivý tlak v závěru třetiny při přesilovce Šumperk ještě ustál, ve třetí části se však většinu času hrálo především před bránou Draků a hosté svou aktivitu nakonec korunovali dvěma góly, čímž srovnali stav na 3:3.

Potřetí z dosavadní čtyř zápasů tedy Šumperk v základní hrací době remizoval. Proti Litoměřicím nakonec bral bonusový bod navíc po zásahu Petra Kratochvíla, který je tak aktuálně se čtyřmi brankami, společně se Slávistou Tomášem Knotkem, nejlepším střelcem Chance ligy.

„Opravdu jsme dnes uspěli zejména díky bouřlivému domácímu prostředí, to nás hnalo dopředu, hodně důležitým faktorem samozřejmě byly i ty přesilové hry, které se nám konečně podařilo využít,“ doplnil ve zkratce Lukáš Majer.

Draci Pars Šumperk – HC Stadion Litoměřice 4:3p (1:1, 2:0, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Vildumetz (Macuh, Drtil), 30. Drtil (Kindl, Vildumetz), 33. Kratochvíl (Kindl, Macuh), 63. Kratochvíl (Vildumetz) – 16. Koláček, 50. Procházka (Kadlec, Kracík), 53. Kadlec (J. Holý). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Polák, Blažek . Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 955.

Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha, L. Rutar – Vildumetz, D. Kindl, Vachutka – Šilhavý, Macuh, Scheuter – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Antoníček, Spratek, J. Horký. Trenér: Martin Janeček.