Čtvrtfinále očima kouče Draků Radka Kučery

Favoritem série hrané na dvě vítězství bude bezpochyby Šumperk, jenž vyhrál dlouhodobou část se sedmnáctibodovým náskokem.

Jenže otřepané rčení praví, že play off je nová soutěž, kde dosavadní úspěchy mohou být rychle zapomenuty.

„Opava nebude mít co ztratit a určitě pro nás bude hodně nepříjemným soupeřem. Hrajeme však první utkání doma a chceme potvrdit naši výbornou bilanci na vlastním ledě. Pro úspěch ale bude důležité, abychom k zápasu přistoupili podstatně zodpovědněji než k posledním dvěma duelům, které nám po herní stránce příliš nevyšly,“ míní před klíčovými boji trenér Draků Radek Kučera.

Opava sice skončila po základní části a nadstavbě až osmá, v úvodu letošní 2. ligy však několik kol figurovala na předních příčkách tabulky.

Velkou zbraní Slezanu v play off může být sehraný kádr, který hraje již několik let prakticky ve stejném složení, v týmu navíc figurují zkušení borci jako Pavelek, Bednárek, Měch či Suchánek.

„Každopádně mají výborné hráče, teď navíc posílili o gólmana z Vítkovic (Filip Šindelář – pozn. aut). Musíme být připravení na sto padesát procent a jít zápas od zápasu, play off na dva vítězné zápasy může být hrozně zrádné,“ varuje šumperský kouč.

„Určitě chceme postoupit dál, jenže teď se již může stát cokoliv, je to hokej. Doma smolně prohrajete, pak jedete ven, kde musíte, přijde blbý gól a celá sezona může být ztracená. Série na tři vítězství by daleko více ukázala skutečnou sílu mužstev, jak na tom hráči opravdu jsou po stránce technické i fyzické,“ přemítá Radek Kučera o letošním systému ve vyřazovacích bojích.

Velkou nesnází v rozhodujících bojích sezony může být pro Draky marodka. Zranění a nemoci se lídrovi tabulky celou dobu vyhýbala, v posledních kolech však Šumperk napočítal řadu omluvenek.

„Roman Meluzín, který byl nemocný, již s námi opět trénuje a v úterý určitě nastoupí,“ prozradil Radek Kučera.

Mezery by se měly zacelit i v prořídlých obranných řadách, kde naposledy Drakům chyběli Tomáš Drtil, Martin Novotný a Radek Ondráček.

„Tomáš Drtil jde na sundání sádry, ale k dispozici bude zřejmě až pro čtvrteční odvetu. Martin Novotný nehrál vinou trestu, ale na čtvrtfinále se vrací do sestavy. Horší je situace u Radka Ondráčka, který má v poraněné ruce úlomek kosti a čeká jej ještě zákrok u specialisty v Olomouci. Po něm se rozhodne o jeho dalším osudu pro tuto sezonu,“ doplnil ke stavu šumperských obránců Kučera.

Otazník však visí nad startem Jana Tesaříka, který nedohrál sobotní duel s Novým Jičínem.

„Natáhl si sval, takže jsme ho raději stáhli ze hry. Snad to nebude nic vážného a na úterý bude znovu připraven,“ přeje si šumperský kouč.

Úvodní čtvrtfinálové utkání 2. ligy Salith Šumperk versus HC Slezan Opava se hraje v úterý 15. února od 18 hodin na šumperském zimním stadionu

Odveta v Opavě je na programu ve čtvrtek 17. února, případné třetí rozhodující klání se bude hrát v sobotu 19. února od 17 hodin v Šumperku

Čtvrtfinále očima opavského kouče Kamila Glabazni

Z opavské kabiny jde cítit respekt k silnějšímu soupeři, ale zároveň i odhodlání s těžkým osudem se poprat.

„Šumperské cíle jsou jasně dané už od začátku sezony, to znamená hrát finále,“ říká mladý kouč Slezanu Kamil Glabazňa. „Jedná se o hodně ofenzivně laděné mužstvo, které nemá problém dát v zápase pět a více branek,“ pokračuje v charakteristice soupeře třiatřicetiletý šéf opavské lavičky.

Borci jako Aleš Holík, Tomáš Štůrala, Michal Velecký, Martin Ambruz nebo Jakub Hulva patří k největším postavám souboru Radka Kučery, posledně jmenovaný z této pětice má navíc opavské kořeny.

Opomenout nemůžeme ani veterána Romana Meluzína. „Hráči Šumperku vedou i individuální statistiky, jsou prostě góloví. Nemůžeme se s nimi pouštět do žádné otevřené partie, to by se rovnalo naši smrti,“ uvědomuje si Kamil Glabazňa.

Opava se na play off už týden poctivě připravuje. „Sestava je jasně daná, věřím, že jsme schopni se favoritovi postavit,“ podotýká trenér Slezanu. „Klíč k úspěchu vede v jednoduché hře. Musíme hlavně přežít začátek zápasu a snažit se hru kouskovat a domácím ji co nejvíce znepříjemnit,“ odkrývá část strategie Glabazňa, který v úterý počítá do branky s vítkovickým gólmanem Filipem Šindelářem.

Jak již bylo řečeno, favorit je jasný.

„Šumperk musí, my můžeme překvapit, to je naše výhoda. Nikdo od nás nic nečeká, na puku můžeme být klidnější. Už několikrát se v první lize či extralize stalo, že jasný favorit selhal,“ zakončil s úsměvem Kamil Glabazňa.

Miroslav Pergl a Roman Brhel