Momentálně hráč pražské Sparty, který letošní ročník strávil v prvoligových Litoměřicích, byl loni u velkého úspěchu českého mládežnického hokeje, když na mistrovství světa osmnáctek mohl slavit zisk stříbrných medailí.

V nadcházejícím ročníku tak bude bojovat o účast na světovém šampionátu dvacítek, jenž se po pauze opět přesune ze zámoří do Evropy, konkrétně do Finska.

„Zahrát si na mistrovství dvacítek je určitě mým velkým snem, pro který jsem ochoten udělat maximum. Asi bude hodně záležet i na tom, jestli se mi podaří, probojovat se do prvního týmu Sparty, což bych si také moc přál," prozradil ve zkratce Deníku Ondřej Mikliš.

Bývalý Mladý Drak by se poté případnou účastí na juniorském mistrovství světa mohl stát pokračovatelem šumperský hokejistů, kteří si na vrcholné akci této věkové kategorie zahráli.

V minulosti to byli útočníci Tomáš Pospíšil (2007) a Jakub Orsava (2011), letos potom Sebastian Gorčík. Hned dvakrát se v letech 2006 a 2007 na šampionátu představil obránce Jakub Kindl, jenž při své druhé účasti dokonce vedl českou reprezentaci coby kapitán.