Denis Kindl je mladším sourozencem Jakuba Kindla, který v současnosti bojuje o místo v základním kádru týmu NHL Detroit Red Wings. A jak je vidět, kráčí přesně ve stopách svého slavnějšího bratra.

Stejně jako Jakub odešel také Denis ještě coby deváťák ze Šumperku do Pardubic, odkud se prosadil do mládežnických reprezentačních výběrů. Po sezoně mezi juniory se pak vydal zkusit štěstí za moře.

Zatímco Jakub Kindl tehdy zamířil do Ontárijské hokejové ligy juniorů a začal hrát v celku Kitchener Rangers, Denis Kindl na sklonku letošních prázdnin odešel do Quebecké juniorské ligy (QJMHL), kde bude hájit barvy mužstva Gatineau Olympiques.

Tím však veškeré podobnosti mezi oběma bratry nekončí. Také mladší z rodiny Kindlů odstartoval svou zámořskou kariéru s oblíbeným číslem 9 na dresu.

Ve svém novém působišti zatím Denis Kindl stačil odehrát šest mistrovských utkání, v nichž si připsal sedm bodů za tři góly a čtyři přihrávky. V hodnocení plus/minus má dva kladné body.

V celkovém hodnocení produktivity nováčků soutěže je bývalý hráč Šumperku a Pardubic aktuálně na vynikajícím třetím místě.