Zatímco první přípravné klání těchto dvou soupeřů na havířovském ledě přineslo bohatou gólovou přestřelku, tentokrát byl brankový účet zápasu poněkud skromnější.

První třetina odvetného střetnutí přinesla na straně Draků především řadu mezer v defenzivě, hosté lépe bruslili, byli více na puku a většinu času nastěhovaní před Danielem Zelenkou.

Navíc se Havířov hned v 4. minutě ujal vedení, když šumperský gólman nestačil na několikátou dorážku a inkasoval z hole Jiřího Bárty.

Domácí celek si první opravdu vážnou šanci vytvořil až ve 14. minutě po průniku Ostřanského, jinak Draci vyzkoušeli Miroslava Svobodu v havířovské kleci vesměs jen propagačními pokusy z dálky.

Přesto se nakonec hokejisté Salithu mohli radovat z vyrovnání, po zmatku v brankovišti hostů se pohotově prosadil Jan Milfait.

„Stále máme problémy se začátky zápasů, naši beci zbytečně drží puky, dostáváme se pod tlak a znovu jsme inkasovali první gól," litoval asistent trenéra Draků Libor Pivko.

Od druhé třetiny hráči Šumperku přidal na tempu, konečně si vytvořili i dostatek střeleckých pokusů, jenže svého nedávného spoluhráče v bráně Havířova překonat nedokázali.

Naopak blízko dalšímu zásahu byli hosté, neboť v jedné z přesilovek trefili tyčku.

Závěr prostřední části poté okořenila pěstní potyčka mezi Tomášem Drtilem a Jiřím Bártou, v níž domácí zadák zcela jasně vyhrál na body.

Souboj o rozdílovou trefu ve třetím dějství nakonec vyzněl lépe pro celek Azetu a v 51. minutě zásahem pod horní tyčku vrátil hostům ztracený náskok Roman Maliník.

Definitivní tečku za tímto zápasem udělili opět hokejisté Havířova, když 10 vteřin před závěrečnou sirénou skórovali v signalizované výhodě. Doslova strojovou kombinaci zakončil obránce Jiří Krisl.

„Ve druhé třetině jsme byli jasně lepší, vypracovali si spoustu šancí, jenže jsme nedali gól. Celkově musíme zapracovat na přesilovkách, dnes jsme jich tam měli několik, ale nesehráli jsme je vůbec dobře," doplnil šumperský asistent Libor Pivko.

Další přípravný duel sehrají Draci opět na domácím ledě, ve čtvrtek 27. srpna přivítají od 18 hodin před svými příznivci celek HC Zubr Přerov.

Salith Šumperk – AZ Havířov 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 20. Milfait (Půlpán, Šimun) – 4. Bárta (Sedláček), 51. Maliník (Kurovský), 60. Krisl (Pechanec). Vyloučení: 6:7, bez využití. Rozhodčí: Klapetek – Adamec, Zouhar. Diváci: 480.
Šumperk: Zelenka – Bažant, Sedlák, Drtina, Drtil, Prokop, Látal, Kečkeš, Rusina, Haloda – Haas, Vrdlovec, Fořt - Brunec, Plášek, Půhoný – Milfait, Šimun, Půlpán – Ostřanský, Voženílek, Hroch - Vachutka. Trenér: Radek Kučera.
Havířov: Svoboda – Lenďák, Korim, Krisl, Bahounek, Chroboček, Bail, Graca – Staněk, Maliník, Bednář – Kanko, Rimmel, Maruna – Kurovský, Pechanec, Sztefek – Matějek, Sedláček, Bárta. Trenér: Štefan Mikeš.