Další ránu do prvoligového vazu Draci utrpěli v Jihlavě

Šumperk – Prvoligové akcie Draků se nezadržitelně blíží k nule. Po středeční porážce na ledě jihlavské Dukly ztrácí Šumperk těsně před startem skupiny play out na nesestupovou příčku již propastných devět bodů.

3.2.2010 1

Dukla slaví výhru nad Draky (ilustrační foto)Foto: DENÍK/Michaela Hatasíková

Zatímco největší konkurent Draků Chrudim úspěšně uniká z pásma sestupu, když v rámci 45. kola zvítězila nad Kadaní 3:2 a připsala si tak čtvrté vítězství za tři body z posledních pěti utkání, celek Salithu má bilanci zcela opačnou a pomalu kráčí vstříc druholigovým vodám.

Přesto na Horáckém zimním stadionu šumperští hokejisté dlouho mířili za vítězstvím, jenže ve třetí třetině trestuhodně promarnili dvougólový náskok, čtyřikrát v řadě inkasovali a bylo po nadějích.

Hosty poslal hned z kraje hry do vedení šikovným bekhendem Jakub Orsava a těsně před polovinou střetnutí se i ve svém druhém utkání v dresu Draků prosadil havířovský Marek Haas, jenž zakončil do prázdné branky ukázkovou spolupráci celé formace.

Třetí třetina se však potom stala pro Draky noční můrou, když hosté pykali zejména za svou nedisciplinovanost.

Pouhých 43 vteřin po zahájení posledního dějství Dukla v končící přesilovce snížila zásluhou zkušeného Daniela Hodka.

Největším hrdinou utkání se ale nakonec stal teprve osmnáctiletý jihlavský útočník Adam Zeman, který nejprve ve 44. minutě srovnal skóre, opět v početní výhodě.

Pak měl velkou možnost vrátit Šumperku ztracené vedení Martin Podešva, který jel zcela sám na gólmana Řehoře, jenže nedal.

Necelé tři minuty před vypršením normální hrací doby následně dokonal obrat znovu Adam Zeman a potrestal tak vyloučení Radislava Ondráčka.

Definitivní tečku za zápasem udělali hráči Jihlavy v čase 58:54, kdy Ladislav Rytnauer trefil opuštěnou klec během šumperské power-play.

„Sice jsme byli většinou pod tlakem, ale dlouho jsme hráli dobře v obraně, ale znovu jsme doplatili na náš největší problém, na disciplínu. Třikrát jsme se nechali vyloučit a soupeř nás za to pokaždé potrestal,“ hledal jen velice těžko slova trenér Draků Svatopluk Číhal.

„Smutné je to především v tom, že ty fauly udělají naši nejzkušenější hráči. Prohrát si takto zápas ze stavu 2:0 je obrovské zklamání. Nyní je nálada v týmu již na bodu mrazu. Navíc soupeři před námi zase bodovali,“ dodal smutně šumperský kouč.

Nadstavbovou část zakončí Šumperk v sobotu 6. února, kdy od 17.00 hodin přivítá doma celek HC Olomouc. Poté Draky čeká skupina play out.

Již v tuto chvíli je jasné, že jedním ze soupeřů Šumperku v boji o záchranu je tým Chrudimi. Druhým bude buď Vrchlabí nebo Beroun.

HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)

Branky: 41. Hodek (Zeman), 44. Zeman (Malena), 58. Zeman (Hodek, Malena), 59. Rytnauer (Bakus) - 3. Orsava (Hulva, Chatrnúch), 26. Haas (Sedlák, Velecký). Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Diváci: 1100.
Jihlava: Řehoř - Staněk, Malena, Ficenc, Kašpar, Zelený, Takáč, Chvátal, Novák - Hodek, Zeman, Čachotský – M. Krupka, Bakus, Rytnauer - Suk, Bezděk, L. Krupka - Man, Dušátko, Polcar.
Šumperk: L. Daneček - Vosátko, Šafařík, Sedlák, Chatrnúch, Holík, Rimmel, Novotný, Ondráček - Haas, Velecký, Červenka - Podešva, Hulva, Orsava - Meluzín, Mihalík, Antonovič – J. Daneček, Pekr, Švaňhal.

3.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Volby 2017 v Olomouckém kraji podrobně v pondělním tištěném Deníku

Nepropásněte! Výsledky voleb ve vaší obci, názory, podrobnosti

Toto jsou vaši noví poslanci z Olomouckého kraje

Podívejte se, kteří poslanci budou po volbách v parlamentu zastupovat Olomoucký kraj.

Nově narozená miminka na Šumpersku a Jesenicku, 42. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

Sever kraje ovládl Babiš a Okamura, třetí jsou komunisté

Drtivé vítězství hnutí ANO, výrazný úspěch SPD Tomia Okamury. Tak vypadají výsledky voleb do Poslanecké sněmovny na Šumpersku a Jesenicku. Po čtyřech letech bude mít region svého poslance.

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Zatímco hnutí ANO jednoznačně triumfovalo i ve všech velkých městech Olomouckého kraje, na dalších příčkách už jsou mezi hlavními centry regionu rozdíly.