Během prvního dějství středečního klání byl aktivnějším mužstvem Šumperk, ale svou převahu nedokázal vyjádřit gólově, když zůstalo pouze u šancí.

Asi tu největší měl ve 14. minutě Marek Haas, který po nahrávce od Pláška postupoval zcela sám na Vošvrdu, jenže nakonec ani netrefil branku.

Těsně před první přestávkou si pak sjel do dobré pozice Petr Gewiese, jeho bekhendový pokus však benátecký gólman pohotově vyrazil.

Prostřední část následně patřila domácím hokejistům, když hlavním hrdinou této části zápasu byl tentokrát brankář Draků Tomáš Štůrala.

Ve 22. minutě sice nestačil na dorážku Jaroslava Vlacha, díky níž se Benátky ujaly vedení, později ale držel akcie svých barev nad vodou řadou zákroků.

Krátce po úvodní trefě měli domácí rázem herně navrch a vytvořili si dvě tutovky, které nedali, aby záhy udeřilo na druhé straně.

Paradoxně v době největšího domácího tlaku podnikli hosté rychlý protiútok, který zakončil střelou z mezikruží šumperský kapitán Aleš Holík a srovnal na 1:1.

Navíc ihned poté mohli jít Draci dokonce do vedení, když po faulu Kolmanna na Červenku nařídil rozhodčí trestné střílení.

Na nájezd vystřídal v domácí kleci Vošvrdu Jiří Stejskal a tento taktický tah protivníkovi dokonale vyšel, neboť benátecký náhradník Červenkovu střelu mezi betony včas vystihl a pak znovu přepustil místo mezi tyčemi svému zkušenějšímu kolegovi.

V polovině střetnutí musel znovu čelit několika domácím šancím Tomáš Štůrala, ale tlak soupeře ustál a do třetí třetiny se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Ten mohl hned zkraje závěrečné dvacetiminutovky zlomit na stranu Salithu Vladimír Cink, k němuž se odrazil kotouč před zcela odkrytou bránu, jenže šumperský forvard nedokázal zakončit.

Další obrovské šance se zrodily v závěru normální hrací doby na obou stranách, když za Draky mohli rozhodnout Sedlák či dvakrát Hlinka, který navíc při jedné z akcí orazítkoval břevno.

Za Benátky byli velice blízko rozdílovému gólu Vlach a po něm Bortňák, ale také neuspěli a muselo se tedy prodlužovat.

Z nastaveného času poté nestačila uběhnout ani minuta, když Karel Plášek vymyslel parádní přihrávku na Adama Červenku, jenž trefou pod břevno zajistil Drakům dvoubodové vítězství, díky kterému stále živí alespoň minimální naději na účast v play off.

„Většinu zápasu jsme byli lepším mužstvem, dobře jsme kombinovali, o čemž svědčí i oba góly, které jsme dali prakticky do prázdné branky," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Škoda ztraceného bodu, určitě jsme měli dnes šanci získat všechny tři, v závěru jsme dokonce trefili břevno, bohužel zase jsme trochu pohořeli v koncovce, ale i tak mohu být s tímto výsledkem spokojený," doplnil šumperský kouč.

HC Benátky nad Jizerou – Salith Šumperk 1:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 22. Vlach (Plodek, Jonák) - 25. Holík (Plášek, Skoumal), 61. Červenka (Plášek). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:34. Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl. Diváci: 214.
Benátky: Vošvrda (na nájezd Stejskal) - Mrkvička, Kolmann, Vitásek, Jánošík, Pabiška, Říha, Jaroměřský, Vála - Skalický, Skořepa, Bortňák - Vlach, Plodek, Jonák - Maďar, Král, Špaček - Jech, Chlapík, Liška. Trenér: Vladimír Čermák.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - Finsterle, Hlinka, Cink - Červenka, Hulva, Brunec - Kindl, Meidl. Trenér: Radek Kučera.