A tak v neděli na děkovačku před kotel šumperských Drafanů musel kromě Draků i on. V českých luzích málo vídaný obrázek, že se skandovaně tleská i soupeři.

Snad to pro něho byla náplast na porážku: Šumperk porazil Havířov 5:4 a jen díky Danečkovi soupeř nedostal více na frak.

Asi jste si pořádně zachytal?
To ano, zákroků jsem měl hodně, jenže mě mrzí čtvrtý gól od Adama Červenky, takovou střelu od mantinelu musím mít, jenže mi propadla mezi lapačkou a tělem. Tohle by se mi nemělo stávat.

Jaké jsou pocity po prohře se Šumperkem?
Jedeme domů bez bodu, takže špatné. My to ale prostě přijeli zkusit. Museli domácí, ti byli favoritem. Jenže my udělali zpočátku tři velké chyby a domácí jsou tak zkušení, že je využili a proti Šumperku dohánět manko, to je moc těžké.

Jaké jste měli pokyny, jak jste chtěli hrát s Draky?
Se třemi hráči vzadu a hlavně bez chyb v obranné činnosti. Šumperk je totiž hodně produktivní a když vede, už to skoro není možné otočit. Jenže hned na začátku jsme udělali chybu a Šumperk vedl, takže naše plány to poněkud nabouralo.

Vypadalo to, že Šumperk dokráčí k poměrně klidnému vítězství, ale dali jste v závěru dva góly a málem z toho bylo drama.
Domácí i za stavu 5:2 nebránili výsledek, ještě více hráli dopředu a nám se podařilo dát dva slepené góly, ale byly to celkem šťastné trefy.

Překvapilo vás, že Šumperk hrál tak otevřeně, tak útočně?
Ani ne, Šumperk má tým, který je hodně útočně laděný. Draci nebudou nikde hrát zezadu, mají útok tak silný, že si to mohou dovolit. Dávají tolik gólů, že nemusí moc bránit.

Vy jste musel po utkání na děkovačku před své fanoušky, potom i před šumperské.
Šumperští fanoušci jsou skvělí, vyvolávali moje jméno, tak jsem musel přijet jim zatleskat. Já se sem budu vždy rád vracet, zažil jsem tady moc hezké chvíle.