Útočník z líhně Mladých Draků má velkou zásluhu na tom, že celek z města, které v podstatě předměstím Ottawy, si vynutil sedmý rozhodující zápas.

Mužstvo Gatineau totiž prohrávalo s Montrealem již 1:3 na zápasy, nyní je však stav nerozhodný 3:3 a o postupujícím se rozhodne v úterý 30. března.

Bývalý forvard Šumperku a Pardubic se sice v úvodních dvou duelech play off do statistik nezapsal a ve třetím střetnutí vůbec nenastoupil, pak ale zářil.

V dalších třech kláních nasbíral hned šest bodů za tři góly a tři přihrávky, šestý duel série mu navíc přinesl titul hlavní hvězdy zápasu.

V základní části QMJHL pak Denis Kindl sehrál celkem 65 zápasů, ve kterých nasbíral 37 bodů, když nastřílel 17 branek a přidal 20 asistencí.

Dvě asistence ve čtyřech zápasech uplynulého týdne si připsal do statistik starší bratr Denise Kindla Jakub, obránce mužstva AHL Grand Rapids Griffins.

Jeho tým naposledy nejprve podlehl Manitobě 0:4, následně ale třikrát v řadě bodoval. Záloha Detroitu postupně porazila Milwaukke 3:2 a 6:3, proti Texasu pak podlehla 4:5 až po samostatných nájezdech.

Bývalý kapitán české reprezentační dvacítky odehrál během dosavadní sezony v AHL 66 zápasů, ve kterých nasbíral jako obránce 27 bodů za 3 góly a 24 asistencí. V hodnocení plus/minus má sedm záporných bodů a v kolonce trestů 59 minut.