Celek Salithu sice míří k venkovnímu zápasu, přesto však může počítat s téměř domácím prostředím. Do Litovel arény se totiž tradičně chystá také početná výprava šumperských příznivců.

Zápas slibuje atraktivní podívanou a řada dračích fandů bude jistě chtít vidět tento duel na vlastní oči. Důvodů, proč jet do Uničova, je hned několik.

Drakům se nyní daří a vedou tabulku druholigové skupiny východ. Navíc ve vyrovnané špičce stále bojují o každý bod, aby se vyhnuli předkolu play off, takže podporu svých příznivců budou rozhodně potřebovat.

Uničov je aktuálně až šestý, ale z posledních pěti zápasů čtyřikrát zvítězil. Úspěšnou bilanci se pak pokusí rozšířit i proti Drakům.

Domácí budou znovu spoléhat především na výkony svého nejzkušenějšího hráče, obránce Petra Pavlase, který současnou produktivitou předčí mnohé útočníky.

Velkou motivaci letos poprvé uspět proti favorizovanému Šumperku bude mít v barvách Uničova také řada bývalých Draků (Pekr, Bařica, Jurča či Komínek).

Po delší pauze vynucené zraněním se v minulém týdnu vrátil do uničovské sestavy gólman Radek Tihlář. Postrádat naopak domácí budou útočníka Ivana Paška, pro něhož kvůli poraněným kolenním vazů tato sezona skončila.

V šumperském kádru se s velkou pravděpodobností při derby neobjeví útočník Lukáš Duba, který laboruje se zlomeným prstem. Do hry by se však mohl již zapojit uzdravený forvard Petr Rozum.

Otazník poté visí nad startem Jiřího Haška, který v těchto dnech pomáhá extraligovému Třinci v předkole play off proti Plzni.

Dosavadní letošní tři vzájemná klání Uničova se Šumperkem skončila pokaždé výhrou Draků (6:3, 4:1 a 8:4). Zápas se hraje ve středu 25. února od 18.00 hodin.

Miroslav Pergl