Jaké jsou vaše bezprostřední pocity po zápase s Mostem, ve kterém máte na kontě hattrick?
Jsem rád, že to byl pro mě úspěšný zápas, ale nejdůležitější je, že máme tři body, protože je jako tým moc potřebujeme. Šumperk si rozhodně zaslouží udržet první ligu.

U všech tří gólů asi dnes můžete hodně děkovat svým spoluhráčům. Každá přihrávka od nich byla takřka ukázková.
U prvního gólu mě krásně v přesilovce našel Holas (Aleš Holík – pozn. red.), já si puk sklepl nohou a dával do prázdné brány. U druhého jsem dostal krásnou dlouhou přihrávku od Martina Novotného a šel sám na gólmana. A třetí gól, to je škoda mluvit. Karel Plášek mi to nachystal před úplně prázdnou bránu.

Vzpomenete si, kdy se vám naposledy podařilo dát tři góly během jediného utkání?
Tak to si asi nevzpomenu, snad ještě někdy v dorostu, opravdu nevím (úsměv).

Myslíte si, že vám zdejší angažmá pomohlo k tomu, že jste se nyní dostal do kádru Vítkovic, odkud máte vyřízeny střídavé starty do Šumperku?
Díky tomu jsem se dostal do extraligy. Jsem moc rád, že dostávám v Šumperku prostor, snažím se na sobě pracovat, abych mu jeho důvěru oplatil. I ve Vítkovicích se pak snažím ukázat, že na to mám.

Jak je pro hráče náročné, nastupovat ve dvou soutěžích naráz, do toho ještě tréninky a zdlouhavé cestování?
Není to žádná sranda. Naposledy jsem s Vítkovicemi absolvoval trip do Litvínova a Českých Budějovic. Při zpáteční cestě mě pak vysadili v Olomouci, kde si mě vyzvedli, a druhý den jsem jel se Šumperkem do Litoměřic, pak znovu obden absolvoval zápas za Vítkovice.

Zápas proti Mostu byl odehrán v mrazivém počasí šumperského zimního stadionu. Vnímáte vůbec jako hráči takové podmínky?
Bylo to určitě znát. Naštěstí jsme měli na střídačce čaj. Jinak by to asi nešlo. Ale je to lední hokej, ta zima k tomu asi patří (smích).