„Spadl mi kámen ze srdce, nepředpokládal jsem, že Kopřivnice bude tak těžký soupeř,“ odfrkl si po konci vypjaté série s Tatrou trenér Draků Jozef Zavadil. „Hrají silově a do poslední chvíle, takže mi postup dělá velkou radost.“ Jeho svěřenci, ač jako favorit, museli dřít i v pátém a rozhodujícím klání na krev.

Pomohl jim skvělý start. Nejdříve ve 3. minutě našel zapomenutý kotouč před brankou Michal Vymazal a pověsil jej pod víko. O chvíli později zvýšil na 2:0 Lukáš Králík. Jemu se proti Tatře nadmíru dařilo.

„My pak udělali chybu, hosté vstřelili kontaktní gól a chytili se šance,“ vzpomínal průběh úvodní části Zavadil. „Naštěstí jsme zvládli ještě před sirénou odskočit na 3:1.“ Těsně před odchodem do kabin fanoušky modro-žlutých potěšil opět Vymazal.

„Ve druhé třetině tam z naší strany byly šance, ale musíme si přiznat, že nás Kopřivnice zatlačila,“ věděl slovenský lodivod.

„Jejich brankář chytal velmi dobře a nevedla se nám koncovka.“ I když domácí odskočili do trháku 4:1 zásluhou Schejbala, mužstvo Tatry využilo přesilovku a drama pokračovalo.

Dobrá disciplína

Klíčovou roli sehrála úvodní polovina třetího dějství. Mužstvo Jaroslava Kofroně se nechalo čtyřikrát po sobě vyloučit na dvě minuty, čímž si výrazně zkomplikovalo cestu za vyrovnáním.

„Před třetí třetinou jsme si na tabuli rozkreslili, co a jak chceme hrát. Dvougólový náskok samozřejmě nic neznamenal. Stačilo, aby Kopřivnice dala náhodný gól a utkání by vypadalo úplně jinak. Nicméně jsme vydrželi po celou dobu disciplinování, to přineslo ovoce,“ radoval se Zavadil. V sestavě mu chyběl útočník Lubomír Kovařík, který marodil s chřipkou.

Draci porazili Kopřivnici 5:2, vítězství pojistili trefou do prázdné branky. Sérii ovládli poměrem 3:2 na zápasy. Už ve středu od 18 hodin je čeká první semifinálový mač na ledě Hodonína.

Draci Šumperk – HC Tatra Kopřivnice 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Vymazal (Hroch, Gewiese), 5. Králík (Cink), 20. Vymazal (Fischer, Půhoný), 25. Schejbal (Vymazal, Půhoný), 60. Vachutka (Sedlák) – 9. Sluštík (Červenka, Krutil), 26. Štěpánek (Suchý). Rozhodčí: Škrobák, Koziol - Rožánek, Zedník. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 970.

Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola. Trenér: Jaroslav Kofroň.