„Jsme moc rádi, že se nám tento víkend takto vydařil. Při pohledu na vývoj v tabulce jsme věděli, že musíme zabojovat a pokusit se urvat všechny body, což se povedlo. Kluci oba zápasy odmakali. A přestože jsme nebyli kompletní, tak i mladí hráči, kteří nás doplnili, byli platnými členy naší sestavy a těžký úkol zvládli,“ prozradil spokojeně po výhrách v Třemošné a Kladně trenér šumperského dorostu Radek Kučera.

„Důležité bylo, že jsme pokaždé dokázali podat zodpovědný výkon po celých šedesát minut, i přestože jsme vedli třeba o tři góly. Ale dorostenecký hokej se hraje nahoru dolů a kolikrát ani takový náskok nemusí nic znamenat, proto jsme se snažili maximálně koncentrovat bez ohledu na stav zápasu,“ dodal Radek Kučera.

Na ledě Třemošné vedli Mladí Draci po dvou třetinách již 0:3, hned zkraje závěrečného dějství ale domácí kontrovali.

Šumperk však rychle odpověděl dalšími dvěma zásahy. Poté se sice Meteor vrátil opět do hry snížením na 3:5, poslední slovo ale patřilo týmu ze severní Moravy.

S Kladnem se Mladým Drakům příliš nepovedl začátek a v závěru první části inkasovali gól do šatny, pouhou vteřinu před sirénou.

Na začátku prostřední periody však hosté srovnali krok a od této chvíle měli navrch a utkání nakonec dotáhli do vítězného konce.

Nyní se šumperský dorost představí znovu na domácím ledě, když tento pátek od 17.45 hodin přivítá Vsetín a o den později přesně v poledne rozehraje ve ŠKODA aréně souboj s Porubou.

HC Meteor Třemošná – HK Mladí Draci Šumperk 3:6 (0:2, 0:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 41. Beníšek, 54. Sieger (Krasanovský, Pešek), 57. Beníšek (Pešek, Dolhý) – 4. Trögner (Šucha), 16. Minařík (Fibigr, Kučera), 39. Janech (Kučera), 47. Fibigr (Kučera), 50. Seidenglanz (Slováček), 59. Kučera (Minařík).

PZ Kladno – HK Mladí Draci Šumperk 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Vosyka (Redlich, Kulich) – 21. Fibigr (Šucha), 30. Haas (Slováček, Diviš), 32. Diviš (Slováček, Zavoral), 52. Trögner.

Šumperk: Šedivý – Kareš, Minařík, Panáček, Blaško, Seidenglanz, Zavoral - Janech, Kučera, Fibigr – Šucha, Trögner, Peškar – Haas, Slováček, Diviš. Trenér: Radek Kučera.