„Již dříve jsem byl v kontaktu se šéfem klubu panem Velčovským, a když na jaře Šumperk postoupil do Chance ligy, tak jsem se mu ozval a domluvil se, že sem přijdu na zkoušku. Nic jsem neměl jisté, ale nakonec jsem se do týmu prosadil,“ nastínil úvodem svou cestu z Klatov do hodně vzdáleného Šumperku Jiří Uhlík.

„Jsem rád, protože v Klatovech jsem byl čtyři roky a trochu už cítil, že potřebuji změnu. Navíc se mi tam docela dařilo, chtěl jsem se zase posunout výš a zjistit, kde mám své limity,“ řekl dále hráč, který má zkušenosti nejen s hokejem v Čechách, ale i na Moravě, když jeden rok ještě coby junior na výjimku strávil mezi muži v Břeclavi.

Kromě toho krátce působil také v Nymburku, na kontě má rovněž jeden extraligový start v Hradci Králové a loni poté naskočil do devíti zápasů Chance ligy za Sokolov.

„Mohl jsem tak potkat spoustu lidí a poznat jejich povahy či kulturu na jedné i druhé straně republiky. A většinou každé moje angažmá se v tu danou chvíli jevilo jako nejlepší možnost. Vzpomínám si třeba, když jsem z plzeňské juniorky šel do Hradce Králové, kde jsem měl možnost trénovat s áčkem, což byla obrovská zkušenost,“ vypráví současný útočník Draků.

Právě z týmu Mountfieldu se poté dostal na střídavé starty do zmiňovaného Nymburku, aby nakonec dostal ve východočeské metropoli šanci v naší nejvyšší soutěži.

„Já se moc do minulosti nedívám, ale k tomuto se vracím rád. Extraliga je zatím můj největší hokejový zážitek, i když jsem tam odehrál jenom jeden zápas. Nastoupil jsem proti Slávii a vyhráli jsme tenkrát 6:0, na to se dobře vzpomíná,“ říká s úsměvem Jiří Uhlík.

Podobně jako jeho spoluhráči se také útočník s číslem dvacet musel kvůli vládním nařízením vyrovnat s řadou týdnů bez hokeje.

„Původně bylo řečeno, že to bude čtrnáct dní, ale všem bylo jasné, že pauza se protáhne. Já osobně jsem na začátku neřešil žádnou práci, spíš jsem se snažil dohnat některé věci, které jsem dříve nestihl. Pak jsem hodně sportoval a udržoval se v kondici, což mě baví i v běžném životě. Až poslední dva týdny jsem chodil na brigádu,“ popsal svou nedávnou činnost mimo mantinely.

„Teď jsme se spoluhráči samozřejmě rádi, že už se Chance liga pomalu zase rozjíždí, můžeme trénovat na ledě a hlavně už víme termín prvního zápasu,“ libuje si šumperský forvard.

A hned na úvod restartu čeká Draky jedna velká premiéra, utkání proti Sokolovu (v úterý 1. prosince), tedy se soupeřem, se kterým se Šumperk ještě nikdy ve své historii nepotkal.

Pikantní příchuť pak bude mít právě proti Jiřího Uhlíka, který v Sokolově minulou sezónu absolvoval devět zápasů a v tuto chvíli je tak asi největším „znalcem“ tamního hokeje.

„Jejich tým z loňska znám, ale letošní sestava Sokolova je hodně jiná. Čeká nás hlavně náročná dlouhá cesta. Pokud bude chtít náš trenér Martin Sobotka s něčím poradit, rád mu pomůžu, ale myslím si, že určitě má dobrý přehled a soupeře si nastudoval,“ dodal s úsměvem Jiří Uhlík.