Již v úterý 21. září od 17 hodin budou mít možnost všechny děti ve věku čtyř až osmi let si na vlastní kůži zdarma vyzkoušet, co obnáší být hokejistou. A vůbec nezáleží na dovednosti bruslení, máte-li zájem, zkrátka stačí jen dorazit.

Pod dohledem zkušených a kvalifikovaných trenérů vaše ratolesti okusí své první krůčky na bruslích a společně s rodiči se mohou blíže seznámit s hokejovým prostředím a fungováním zdejšího klubu Mladí Draci, který celou akci pořádá ve spolupráci s Českým hokejem.

„Máme i tu čest, že se u nás tentokrát představí také oficiální maskot celého projektu, se kterým se děti mohou vyfotit,“ láká na úterek šéftrenér šumperského mládežnického hokeje Michal Peška.

Pro všechny bude připraven bohatý zábavný program. Na každého účastníka čeká také malý dárek. Nebude poté chybět tréninková ukázka na ledě, dovednostní soutěže mimo led, fotokoutek a letos premiérově rovněž autogramiáda s oporami a místními odchovanci z prvoligového týmu Draci Pars Šumperk.

Za dětmi dorazí útočníci Denis Kindl (letos kapitán Draků), Lukáš Žálčík, Daniel Vachutka či obránce Tomáš Drtil.

Rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos tohoto sportu pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Co všechno je potřeba si s sebou přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte si je také. Eventuálně je možnost si vypůjčit některé vybavení přímo na zimním stadiónu.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů neváhejte kontaktovat zdejšího hokejového experta Dušana Bařicu (na čísle 604 723 140), který vede školičku bruslení, jenž volně navazuje právě na Týden hokeje a začíná ve stejný den.