„Se Šumperkem jsem byl v kontaktu už před sezónou, ale tehdy to ještě neklaplo. Nyní došlo k dohodě s Olomoucí, kde mám smlouvu, vstříc mi vyšel i Havířov. Jsem rád, že se všechno nakonec domluvilo a nyní mohu jít do Šumperku,“ prozradil Deníku Ludvík Rutar.

I přes svůj stále nízký věk má jedenadvacetiletý hráč již poměrně dost zkušeností a v současném šumperském kádru by měl zaujmout jednu z klíčových rolí.

V extralize odehrál 33 utkání v barvách Olomouce s bilancí dvou nahrávek. Dalších 83 startů pak posbíral o patro níž za Havířov, kde působil poslední tři roky.

V letošním ročníku však neměl v kádru Azetu příliš prostoru a jeho ice time se pohyboval lehce pod třinácti minutami. Teď se tedy přesouvá domů k Drakům. A tady bude jeho herní vytížení bezpochyby o poznání vyšší.

„Věřím, že v Šumperku dostanu na ledě hodně času, ale samozřejmě si to budu muset zasloužit svými výkony. Jdu sem s tím, že chci týmu pomoct a hlavně jsem tady doma. Chci ukázat, že hokej umím,“ říká dále odchovanec Mladých Draků.

V seniorském mužstvu Šumperku si následně odbude svou premiéru, když v mateřském klubu hrál jen v mládežnických kategoriích, neboť ještě v dorosteneckém věku se přesunul do Olomouce.

„Na mládežnické roky v Šumperku vzpomínám moc rád. Naposledy jsem zde tuším jako dorostenec už hrál za juniory a ten odchod nepřišel z důvodu, že bych tady byl nespokojený, ale Olomouc hrála vyšší soutěž a byl to zkrátka takový logický krok, abych se posunul zase dál. A teď už se hodně těším na premiéru v áčku Draků,“ doplnil na závěr jedenadvacetiletý obránce.

Ludvík Rutar je pak bratrancem extraligového zadáka Adama Rutara, jenž shodou okolností v neděli dal za Olomouc svůj premiérový gól v naší nejvyšší soutěži.

Odchovanec také do útoku

Další novinkou v kádru Draků je také příchod osmnáctiletého útočníka Robina Kaplana, který je stejně jako Ludvík Rutar odchovancem šumperského hokeje.

Šikovný forvard během ročníku 2017/2018 v dresu Mladých Draků suverénně ovládl kanadské bodování extraligy mladšího dorostu, když během 35 zápasů nasbíral 84 bodů (38+46).

Po úspěšné sezóně se přesunul mezi juniory Olomouce, jenže slibně nastartovanou kariéru mu přibrzdilo vážné zranění, když si v jednom ze zápasů zlomil obratel.

Po roční rekonvalescenci se ale dokázal k hokeji vrátit a během loňského února znovu naskočil i do ostrých bojů, když v závěru základní části a následném play off vypomohl extraligové juniorce Šumperku.

Letošní ročník pak zahájil v juniorské lize akademií (nejvyšší soutěž) v dresu Pardubic, kde si během pěti utkání připsal osm bodů (4+4).

Potom však byla soutěž vinou koronaviru přerušena. Nyní se tak může těšit na svůj debut v seniorském hokeji v barvách Draků.