Výběr nazvaný Papíroví Draci 1998 nastoupil před slušně zaplněnými tribunami proti mančaftu Nezapomentuelných Draků. Ten utvořili hráči, kteří v uplynulé dekádě pro šumperský hokej něco znamenali. Tudíž nechyběla jména jako Aleš Holík, Martin Novotný, Tomáš Brunec, Radim Antonovič či Lukáš Duba. Exhibiční utkání však mělo sváteční nádech hlavně pro prvně zmíněný tým.

„Myslím, že se ta událost moc povedla,“ těšilo Radka Kučeru, jenž s nápadem uspořádat vzpomínkové utkání přišel jako první. I on byl na konci minulého tisíciletí součástí postupové party. „My na ledě jsme si to hodně užili a věřím, že podobnou radost měli i diváci na tribunách. Pak jsme se s kluky viděli i po zápase, takže super.“

Samotnému zápasu předcházelo představení jednotlivých hráčů a slavnostní buly, kterého se zhostil starosta Šumperku Tomáš Spurný.


Duel skončil divokým poměrem 10:9 pro Papírové Draky. Zájem však kromě dění mezi mantinely budila i okolní atmosféra. Zatímco členové současného fanklubu Draků Šumperk točili u vchodu na stadion pivo za symbolickou desetikorunu, na tribunách se skandovaly dobové pokřiky věnované hrdinům z památného roku 1998. Až mohl mít člověk pocit, že někdo vrátil čas.

„Z počtu diváků a fanoušků jsme byli unešení,“ přiznal Radek Kučera. „Navíc některé bývalé spoluhráče jsem viděl po dlouhé době, takže i proto mám radost, že se většina kluků sešla. Velká spokojenost,“ uzavřel.

Papíroví Draci do tehdejší 1. DZ ligy postoupili díky úspěchu v prolínací soutěži na jaře 1999, kde narazili na Havlíčkův Brod, Ústí nad Labem a Kometu Brno. Postup slavili po domácí výhře nad Severočechy 5:3.