V úterním duelu Draci oplatili Havlíčkovu Brodu porážku z předchozího vzájemného klání. Šumperk pak nastoupil bez několika opor a příležitost na ledě dostala hned pětice mladíků ročníku 2000 a mladší.

Během první třetiny měli domácí hokejisté jednoznačně navrch, když soupeř si v této části nevytvořil jedinou kloudnou šanci.

Naopak Draci měli nespočet střel, dobře bruslili, kombinovali a za svůj elán se po zásluze dočkali i gólové odměny.

Skóre otevřel pohotovou tečí Drtilovy rány Daniel Hroch, na 2:0 zvyšoval sám před bránou Daniel Vachutka.

„Dnes bych to hodnocení rozdělil na první třetinu a zbytek zápasu. V úvodní části jsme měli jednoznačnou převahu, ale bohužel si nevážili šancí. Doslova jsme se o nějaké góly okradli, když jsme nebyli pohotoví v dorážkách a práci kolem brány hostů. Ale jinak to bylo dobré, bruslili jsme, asi takto si představuji náš výkon,“ prozradil nejprve šumperský kouč Martin Janeček.

„Jenže od druhého dějství už se mně ten hokej moc nelíbil. Trochu jsme usínali podle hry protivníka. Čtyřicet minut to nebyl energický hokej, který chceme hrát. Chápu, že pokaždé to nejde, ale je potřeba se s tím více poprat,“ dodal Martin Janeček.

I přesto si šumperský tým dokázal zápas relativně v poklidu pohlídat. V polovině hry se sice hostům podařilo korigovat na rozdíl jediné trefy, později však Draci výsledek pojistili.

Těsně před druhou pauzou se trefil třetí Daniel v šumperském dresu, tentokrát obránce Kabelka. Ve třetí periodě následně oslavil svůj návrat do Šumperku v oslabení Vojtěch Krejčiřík.

Skóre poté stylově uzavřel Jan Milfait, který v předchozích dvou ročnících nastupoval právě v barvách Havlíčkova Brodu.

Přípravu na 2. ligu zakončí Draci ve čtvrtek 5. září na ledě slovenského Martina.

Draci Šumperk – BK Havlíčkův Brod 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Hroch (Drtil, Čejka), 17. Vachutka (Milfait, Jaroš), 40. Kabelka (Jaroš), 42. Krejčiřík, 47. Milfait (Řezáč, Jaroš) – 29. Plachý (Cachnín, Kulhánek). Rozhodčí: Sedlák - Cik, Pippal. Vyloučení: 5:6, bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 390.

Šumperk: Wanecki - Plhal, Drtil, Kabelka, M. Haloda, Řezáč, Habrman, Štrbík – Milfait, Pokorný, Jaroš, Hroch, Scheuter, Vachutka, Urban, Muller, Šíp, Spratek, Haluza, Krejčiřík, Čejka. Trenér: Martin Janeček.