A tentokrát to opravdu nebyla žádná hitparáda. Domácím absolutně nevyšel začátek, když dvě střely na bránu znamenaly již ve 4. minutě dvoubrankové manko. Nepovedený úvod pak jakoby předznamenal další průběh zápasu.

Později měl Šumperk dispozici dvě přesilové hry, jenže ani v jedné nedokázal nic kloudného vymyslet, naopak hosté zkraje druhé třetiny ve své početní výhodě udeřili a po rychlé kombinaci zakončovali do odkryté klece na rozdíl tří gólů.

Draci v těchto momentech působili dost opařeným dojmem a jen těžko hledali cestu ke kopřivnické bráně. Až v polovině hry se konečně dočkali.

Přesný pas od kapitána Jana Matějky přetavil ve snížení navrátilec do sestavy Daniel Vachutka – 1:3, po hříchu to však byl jediný domácí úspěch v tomto utkání.

Šanci zvrátit stav nevyužili

Obrovskou možnost vrátit se zpět do zápasu propásli Draci během čtyřminutové přesilovky, kdy hosté pykali za faul na Tomáše Sedláka.

Tuto výhodu jednoho muže v poli sice Šumperk odehrál velice aktivně, jenže střelecky se prosadit nedokázal a naopak v jejím závěru domácí sami faulovali.

Ve třetí třetině se loňský účastník WSM ligy tlačil dopředu a většinu času se hrálo především na kopřivnickou bránu, leč Drakům chyběla při zakončení přesnost i více důrazu.

Zato Kopřivnice byla v koncovce zcela efektivní. V 56. minutě hosté definitivně pohřbili domácí naděje čtvrtým gólem, po kterém diváci začali houfně opouštět ochozy šumperského zimního stadionu.

Hosté rozebrali obranu

Dílo zkázy dokončili hosté ještě dalšími zásahy, když v samotném závěru dokázali dvakrát zcela rozebrat zdecimovanou šumperskou defenzivu – 1:6.

„Určitě nejsem nadšený, z dnešního výkonu jsem opravdu zklamaný. Do utkání jsme vstoupili hodně špatně, což poznamenalo další průběh. Poslední zápasy se navíc trápíme v koncovce. Po čtvrtém inkasovaném gólu to mužstvo zabalilo, to jsem se musel stydět, dá se prohrát se ctí, ale tohle se opravdu nedělá, závěr jsme odflákli," prozradil zklamaný kouč Draků Aleš Flašar.

„Ještě za stavu jedna tři se s tím dalo něco udělat, jenže čtvrtý gól nás definitivně položil, ale všechno to vyplynulo z chyb, které jsme dnes udělali. Myslím si, že klukům trochu chybí fyzička. Začátek soutěže jsme chytli dobře, to ještě mužstvo mělo síly, teď už někteří trochu šlapou vodu," dodal smutně Aleš Flašar.

Draci Šumperk – HC Kopřivnice
1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 30. Vachutka (Matějka, Vymazal) – 2. Bartošák (Spratek, Marek), 4. Poruba (Ollender), 25. Ollender (Poruba, Tomášek), 56. Tomášek (Bartošák), 58. Tomášek (Ollender, Poruba), 59. Hoďa (Ollender, Poruba). Vyloučení: 2:4, navíc Marek (Kopřivnice) osobní trest 10. Využití: 0:1. Diváci: 600.
Šumperk: Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida. Trenér: Aleš Flašar.
Kopřivnice: Unzeitig – Čintala, Teper, Hoďa, Kowalczyk, Fojtík, Marek, Merenda – Červenka, Sluštík, Kofroň – Tomášek, Ollender, Poruba – Spratek, Bartošák, Pěnčík – Vyčesaný, Kabeláč. Trenér: Václav Slabý.