Celkově Draci odehráli již pátý zápas přípravy, z toho počtvrté se představili proti zahraničnímu soupeři, tentokrát účastníkovi první slovenské ligy.

„V zápase jsme ukázali, že umíme hrát týmově, výborně zahráli i junioři, kteří dostali šanci. Předvedli jsme zdravé sebevědomí, dobrý pohyb, nebáli jsme se hrát na kotouči. Pokud jsme nikam necouvali, v utkání jsme dominovali, skóre mohlo být i vyšší,“ konstatoval spokojeně po skončení čtvrtečního duelu šumperský kouč Martin Janeček.

Na úvodní změnu skóre čekali diváci až do začátku druhé třetiny, kdy si Draci dvěma slepenými góly vypracovali slibný náskok.

Soupeř se sice dokázal ve zbytku hry držet na dostřel, ale pokaždé po jeho snížení Šumperk stačil bleskově odpovědět a žádné výraznější drama tak domácí hokejisté nepřipustili.

„To právě pramenilo z toho, že jsme se nebáli hrát, protivník sice několikrát zkorigoval výsledek, ale my jsme pořád hráli aktivně, jakoby se nic nestalo, byli na puku a z toho pramenily šance, které jsme dokázali využít,“ těší trenéra Martina Janečka.

Draci se proti Martinu již představili bez Michala Žáka, nejproduktivnějšího zadáka uplynulého ročníku 2. ligy, který u šumperského mužstva skončil a vrací se zpátky do Valašského Meziříčí, kde dostane odpovídající prostor.

„Je to bezesporu výborný hráč, ale u nás by se nevešel mezi elitní čtyřku obránců a hokejistu jeho kvalit by bylo škoda tady mít jako šestého či sedmého beka, proto jsme se po vzájemné dohodě rozloučili,“ konstatoval ve zkratce Martin Janeček k odchodu plánované posily Draků.

Do hry by se naopak měl v nejbližších dnech zapojit klíčový útočník Michal Vymazal, jenž zatím neodehrál ani jediné přípravné utkání.

„Řešil nějaké osobní záležitosti, ale v pondělí by už měl naskočit do tréninkového procesu. Věříme, že se do toho co nejdříve dostane, v útoku rozhodně potřebujeme posílit,“ dodal závěrem lodivod Draků.

Další přípravné střetnutí čeká na šumperské hokejisty v úterý 20. srpna, kdy se představí na ledě ambiciózního Havlíčkova Brodu.

Draci Šumperk – HK Martin 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 22. Řezáč (Müller, Scheuter), 26. Antonov (Drtil, Müller), 45. M. Haloda (Scheuter, Řezáč), 52. Haluza (Drtil), 58. Milfait (Jaroš) – 38. Poliaček (Ligas, Jurášek), 47. Poliaček, 57. Paulíny (Dvořák).

Šumperk: Wanecki – Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, M. Haloda, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Pokorný – Vachutka, Spratek, Hroch – Müller, Antonov, Scheuter – Urban, Šíp, Blecha – Haluza. Trenér: Martin Janeček.