Náročný trip odstartovali svěřenci kouče Radka Kučery ve středu v Přerově (o utkání jsme již informovali v samostatné reportáži), aby se následně představili na zimním stadiónu v Boskovicích proti Technice Brno. Pak se vydali k odvetě do Vsetína.

Ve čtvrtečním klání s Jihomoravany doplatil šumperský celek na špatný vstup do zápasu a přestože v dalším průběhu zlepšil svůj výkon, nakonec neuspěl.

„První třetinu jsme nezvládli, ale zbytek už kluci odmakali na sto procent, bohužel jsme nevyužili šance,“ litoval prohry s Technikou trenér dorostu Mladých Draků Radek Kučera.

Jeho svěřenci sice stačili v prostřední části smazat dvougólové manko, ještě do přestávky ale znovu inkasovali.

Za stavu 3:2 pak v závěru střetnutí zkusili power play, jenže domácí hokejisté do opuštěné klece zpečetili výsledek.

Páteční zápas ve Vsetíně měl na šumperské straně opět stejné střelce Josefa Haase a Kristiána Šuchu, jako o den dříve v Boskovicích. A jelikož tentokrát gólmani Mladých Draků uhájili čisté konto, odvezli si hosté z Lapače výhru.

„Zase to bylo hlavně o zkoušení hráčů, opět jsme protočili čtyři lajny. Snažíme se pomalu pilovat hru, kterou chceme předvádět. Zatím tam je ještě plno chyb, ale věřím, že se budeme postupně zlepšovat,“ doplnil po duelu s Valachy šumperský lodivod.

Vsetín tak Mladí Draci v přípravě porazili i podruhé, když minulou sobotu s tímto protivníkem uspěli před vlastními diváky poměrem 4:1.

Další přípravné utkání čeká dorostence v úterý 18. srpna, kdy se představí na ledě Poruby a hned o den později je na programu odveta v Šumperku.

VSK Technika Brno – HK Mladí Draci Šumperk 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky Šumperku: Šucha, Haas.

Šumperk: Valenta (31. Ondráček) – Zavoral, Panáček, Slabý, Cekr, Compel, Juřík, Hrdina, Jarmara – Slováček, Šucha, Haas – Seidenglanz, Čunat, Lichner – Bařica, Netolický, Krňávek – Peškar, Verner, Tomeš. Trenér: Radek Kučera.

VHK ROBE Vsetín – HK Mladí Draci Šumperk 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky Šumperku: Haas, Šucha.

Šumperk: Ondráček (31. Valenta) – Panáček, D. Cekr, Juřík, Hrdina, Zavoral, Compel, Jarmara, T. Cekr – Šucha, Haas, Slováček – Seidenglanz, Verner, Peškar – Krňávek, Tomeš, Čunat – Kolář, Kapsia. Trenér: Radek Kučera.