Na hostech se únava hodně projevila a za svým soupeřem zaostávali ve všech herních činnostech. Vůbec se jim nedařily ani přesilovky, když v jedné z početních výhod dokonce sami inkasovali.

Východočeši vedli v polovině utkání nad Mladými Draky přesvědčivě 5:0 a hosté vystřídali gólmany, když Zelenku nahradil Hoffmann. Nutno dodat, že náhradní brankář svůj celek ve zbytku střetnutí opravdu podržel a zachránil Šumperk od daleko většího přídělu.

Teprve ve třetí třetině se hosté dokázali herně zvednout a dvěma slepenými zásahy alespoň upravili výsledek do přijatelnější podoby.

„Protivník projevil daleko větší vůli po vítězství, nám dnes chyběla bojovnost i nasazení, což ale možná částečně vyplývalo z předchozího tvrdého tréninku. Do začátku soutěže se však musíme vrátit k hokeji, který jsme až doposud v přípravě předváděli,“ uvedl krátce k poslednímu přípravnému utkání trenér dorostenců Mladých Draků Leoš Minář.

Kromě porážky ale musí hosty daleko více mrzet ztráta útočníka Mirka Horvátha, jenž duel v Pardubicích nedohrál kvůli zlomené klíční kosti a nyní bude svému celku delší dobu chybět.

Extraligové boje odstartuje šumperský celek již tento víkend, kdy na úvod zajíždí k těžkým zápasům do Mladé Boleslavi a Liberce. Doma se dorostenci Mladých Draků představí o týden později, když přivítají protivníky ze severu Čech, týmy Litvínova a Chomutova.

HC Moeller Pardubice – HK Mladí Draci Šumperk 6:2 (2:0, 4:0, 0:2)

Branky: 52. Řehák, 53. Drtil.

Šumperk: Zelenka (30. Hoffmann) – Drábek, Gewiese, Feledík, Kašpar, Sóos, Štefan, P. Hradil, Navrátil – M. Horváth, Prokopec, Drtil – Pjačka, Řehák, Pezda – Holinka, Vachutka, Šenk – Kohout, Kastner.

Přečtěte si:
Série je u konce, dorost Draků prohrál

Miroslav Pergl