Slovan Ústečtí Lvi - Mladí Draci Šumperk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Cink (Skoumal, Stejskal).
Šumperk: Fabrici – Fryč, Drábek, Fořt, Karas, Starý, Štefan – Cink, Skoumal, Stejskal – Pezda, Tomaník, Tomiga – Trtík, Svoboda, Šrámek.

I napodruhé v letošním ročníku tak dokázal šumperský celek Severočechy porazit. Zatímco v domácím klání Mladí Draci protivníka jednoznačně rozstříleli, uplynulý pátek se hrál daleko opatrnější zápas. Hokej tak zdaleka nedosahoval extraligové úrovně a na ledě byl spíše k vidění urputný souboj, v němž se nakonec přiklonilo štěstí na stranu hostujícího celku.

„Oba týmy si byli vědomi důležitosti utkání, kdy se hrálo prakticky o šest bodů. Z toho pramenila určitá nervozita,“ prozradil trenér Mladých Draků Ivan Alka po úspěšném duelu v Ústí nad Labem. Jediný gólový moment zápasu se zrodil na konci druhé třetiny při přesilovce Šumperka, kdy již poněkolikáté v dosavadní soutěži zaúřadovala elitní šumperská formace. Na konci úspěšné akce byl tentokrát nejproduktivnější hráč Mladých Draků a nejlepší střelec týmu Vladimír Cink, jenž Šumperku zajistil tři body.

„Sice jsme se i tentokrát potýkali se špatnou koncovkou, ale důležitý je plný bodový zisk, který má pro nás cenu zlata,“ doplnil spokojeně Alka.
Ozdobou celého střetnutí pak byli především oba gólmani, kteří řadou úspěšných zákroků drželi svá mužstva. Šumperský brankář Patrik Fabrici si následně připsal premiérové čisté konto v letošním ročníku dorostenecké extraligy.

HC Litvínov - Mladí Draci Šumperk
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Fryč, 60. Stejskal (Cink).
Šumperk: Fabrici – Fryč, Drábek, Fořt, Karas, Starý, Štefan – Stejskal, Skoumal, Cink – Pezda, Tomaník, Tomiga – Trtík, Svoboda, Šrámek.

Dvě třetiny Šumperk svého soupeře přehrával, ale nedokázal se střelecky prosadit. Na gól tak diváci čekali až do poloviny střetnutí, kdy ranou od půlky hřiště překvapil domácího gólmana kapitán Mladých Draků Jakub Fryč. Litvínov však ještě do konce třetiny stačil vyrovnat při dvojnásobné početní výhodě a začínalo se znovu.

„Škoda, že jsme během prvních čtyřiceti minut nedali řadu šancí. O výsledku tak mohlo být rozhodnuto daleko dříve,“ uvedl trenér extraligových dorostenců Šumperka Ivan Alka. V závěrečné části se tak Šumperk začal bát o výsledek, když Litvínov navíc vyrovnal hru. S blížícím se koncem normální hrací doby však oba celky pomalu začaly myslet na prodloužení, k němuž ale nakonec ani nedošlo. Podobně jako v domácím utkání s Litvínovem, kdy vyrovnával Šumperk jen několik vteřin před závěrem, tentokrát v čase 59:21 sebral soupeři výhru na jeho ledě. Po krásné individuální akci Cinka skóroval Stejskal a rozpoutal tak bouřlivé šumperské oslavy.

„Hráli jsme opravdu vynikající hokej a celkový zisk šesti bodů ze dvou zápasů venku je pro mužstvo obrovskou vzpruhou do dalších utkání,“ neskrýval nadšení kouč Mladých Draků Alka. Tento týden se extraligový dorost Šumperka opět představí doma, když v pátek hostí České Budějovice a o den později přivítá Plzeň.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika