Kladno - Mladí Draci Šumperk 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 25. Skoumal (Cink), 60. Cink (Stejskal).
Šumperk: Misiorz – Fryč, Kašpar, Starý, Štefan, Fořt, Sóos – Stejskal, Skoumal, Cink – Tomaník, Trtík, Svoboda – Drtil, Holinka, Axman – Šrámek.

Po neúspěšných domácích duelech se Slavií a Spartou tak potřetí v řadě Mladí Draci jen těsně podlehli zvučnému soupeři z tradiční hokejové bašty.
První třetinu navíc Šumperk kladenské hráče evidentně přehrával, ale neprosadil se střelecky, když naopak paradoxně během své převahy inkasoval.
Přesto se hosté dočkali vyrovnání v polovině střetnutí zásluhou první útočné formace. Třetí dějství však již bylo Kladno lepší a postupně se propracovalo ke klíčovému náskoku 3:1.

Ani za tohoto stavu to ale Šumperk nezabalil a znovu se opakovala situace z minulých duelů. Mladí Draci v improvizované sestavě bez řady opor dokáží vzdorovat zkušenějšímu soupeři, jenž nastupuje v „plné polní“. Výsledkem snahy hostů bylo snížení v šedesáté minutě hry. V posledních vteřinách si pak Šumperk vypracoval dvě tutovky, kdy ale hosté nedokázali puk poskakující na brankové čáře uklidit do sítě.

„Z naší strany to bylo výborné utkání, ale bohužel jsme nedali řadu šancí. Kluky musíme opět pochválit za bojovnost. V závěru sice byli pod tlakem, ale dokázali ještě snížit, udělali ze zápasu drama a snažili se duel zlomit. Naše chyby pramenily z vyčerpání, kdy máme k dispozici velice úzký kádr,“ prozrazuje trenér dorostenců Šumperka Miroslav Hornich.Karlovy Vary - Mladí Draci Šumperk 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branka: 41. Starý (Fořt).
Šumperk: Misiorz – Fryč, Kašpar, Starý, Štefan, Fořt, Sóos – Stejskal, Skoumal, Cink – Tomaník, Trtík, Svoboda – Drtil, Holinka, Axman – Šrámek.


Karlovy Vary potvrdily se Šumperkem roli favorita a pozici vedoucího celku dorostenecké extraligy, když si proti nováčkovi soutěže připsali jasnou výhru. Úvod zápasu však působili domácí poněkud zakřiknutým dojmem a Šumperk si vytvořil několik šancí. Přesto hosté v 16. minutě kapitulovali při dvojnásobné početní výhodě karlovarského týmu.

Prostřední část pak definitivně domácí rozhodli o svém úspěchu, když třemi góly odskočili Šumperku do vedení 4:0. „I přesto se snažil náš tým hrát až do konce a výsledkem bylo alespoň snížení. Ve třetí části jsme si paradoxně i přes přibývající únavu vytvořili nejvíce šancí,“ říká trenér šumperských dorostenců Miroslav Hornych. Mladí Draci, kterých chybí dlouhodobě zranění Tomiga a Prokopec, se tentokrát na západě Čech museli obejít i bez služeb dalšího útočníka Pezdy, kterého do hry nepustila střevní chřipka.

„Konečný výsledek je pro nás ještě přijatelný. Domácí ukázali své kvality. Byli houževnatější v osobních soubojích. Dokázali nás přehrát nejen v přesilovkách, ale také při hře pět na pět,“ doplnil k zápasu trenér Mladých Draků Miroslav Hornich.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika