Slavia Praha - Mladí Draci Šumperk 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Šumperk: Fabrici (41. Misiorz) – Fryč, Drábek, Fořt, Hradil, Starý, Kašpar – Cink, Svoboda, Stejskal – Pezda, Tomaník, Tomiga – Šrámek, Prokopec, Trtík – Vachutka, Drtil.

Proti favorizované Slavii opět neuspěli. O lepší výsledek pak šumperský celek znovu připravila především slabá koncovka. Slavisté hosty ze Šumperka většinu hry přehrávali, přesto si Draci dokázali vytvořit řadu dobrých šancí, ale nedokázali se posadit ani z těch nejvyloženějších. Marné trápení Šumperka asi nejlépe vystihla situace, kdy jeli dokonce tři hostující hráči neúspěšně sami na gólmana. V závěru pak hosté nevyužili ani tři minuty trvající přesilovku pět na tři a podruhé v letošním ročníku odešli z ledu bez vstřelené branky.

„Soupeř byl lepší. Navíc je obtížné čelit takto zkušenému a kompletnímu protivníkovi s improvizovanou sestavou, se kterou jsme do Prahy vinou nemocí odjeli. Na druhou stranu i přesto se proti Slavii dalo hrát, ale to bychom museli proměňovat šance,“ prozradil k zápasu trenér dorostenců Mladých Draků Ivan Alka. Klíčový moment celého utkání se odehrál během druhé třetiny, kdy za stavu 2:0 pro Slavii hráli domácí přesilovku, ve které však Šumperk dokázal dvakrát ujet do brejku, jenže ani jednou neskóroval. V pokračující početní výhodě pak Slavia zvýšila na rozdíl tří branek a dalšími dvěma slepenými zásahy dala výsledku definitivní podobu.

Sparta Praha - Mladí Draci Šumperk 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Cink (Stejskal), 55. Tomaník.
Šumperk: Misiorz – Fryč, Drábek, Fořt, Hradil, Starý, Kašpar – Cink, Svoboda, Stejskal – Pezda, Tomaník, Trtík – Šrámek, Prokopec, Tomiga – Vachutka, Drtil.

Drtivý nástup Sparty do zápasu rozhodl o osudu celého střetnutí. Hosté souboj zdramatizovali pouze jednou vyrovnáním v první třetině. Domácí nastoupili do zápasu opravdu razantním způsobem a zejména v úvodní části si vytvořili místy až drtivý tlak, když se hra odehrávala převážně v obraném pásmu Mladých Draků. Sparta se navíc brzy ujala vedení, ale Šumperk ještě stačil rychle kontrovat. Do přestávky však domácí výběr přidal další dva góly a nakročil tak k vítězství. V dalším průběhu střetnutí se hra relativně vyrovnala, přesto i nadále měli Pražané zápas pod kontrolou. Šumperk, podobně jako v předchozím klání, znovu doplácel na mizernou koncovku. Prosadit se Mladí Draci dokázali opět až v samotném závěru. V době, kdy Sparta vedla přesvědčivě již 5:1, dal výsledku definitivní podobu snižující trefou hostující Tomaník.

„Sparta nás přehrála především svým důrazem, když byla výrazně lepší především v osobních soubojích. Prohráli jsme, ale naše mužstvo předvedlo statečný výkon,“ prozradil k duelu na ledě Sparty Praha trenér Šumperka Ivan Alka. Jeho tým teď čeká série čtyř domácích zápasů.