HK Mladí Draci Šumperk – Kometa Brno 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)

I přes špatný začátek byli Mladí Draci proti Kometě Brno až do samotného závěru ve hře o bodový zisk. Do kolen je však srazila hrubka brankáře Zelenky, jenž se již předtím podepsal na dvou gólech.

Domácí prohrávali po první části dvoubrankovým rozdílem, když nejprve se hosté parádně trefili do šibenice a k navýšení náskoku jim poté pomohlo lehké nahození, které k překvapení všech přítomných skončilo v síti.

Šumperk, jenž se do té doby jen velice obtížně dostával k zakončení, se vrátil do zápasu díky přesilovkám, když dvě z nich dokázal využít k vyrovnání.

Z nerozhodného stavu se ale Mladí Draci radovali pouze necelou minutu. O chvíli později totiž další lehký kotouč skončil za zády domácího brankáře.

Ani tento moment ale šumperské hráče nezlomil. V závěrečném dějství začali mít Mladí Draci pozvolna navrch, bohužel však nedávali šance.

Během největšího tlaku pak zasáhl potřetí do osudu střetnutí strážce domácí svatyně, když při vlastní početní výhodě rozehrál přímo na hůl soupeřova útočníka, jenž posunul puk na lépe postaveného spoluhráče, který sestřelil Kometě tříbodový zisk.

Své vítězství následně Brno proti rázem doslova paralyzovanému Šumperku ještě dvakrát pojistilo.

Branky Šumperku: 24. Fořt (Kašpar), 37. Feledík (Fořt). Šumperk: Zelenka – Gewiesse, Kašpar, Drábek, Feledík, Navrátil, Macek – J. Tomiga, S. Tomiga, Kovář – Prokopec, Vachutka, Drtil – Holinka, Fořt, Bartoš – Kastner.

Dukla Jihlava – HK Mladí Draci Šumperk 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Duel na ledě jihlavské Dukly, se kterou se dorostenci Šumperka pravidelně setkávali také během své prvoligové éry, odstartovali daleko lépe hosté, když se jako první ujali vedení.

Druhý gól během druhého dne si připsal sváteční střelec Pavel Feledík. Ještě do přestávky však stačili jihlavští hokejisté střetnutí otočit ve svůj prospěch.

Domácím pak vyšel také nástup do druhého dějství, v jehož úvodu odskočili Šumperku na dvoubrankový rozdíl a šumperské naděje na úspěch rázem notně poklesly.

Necelou půlminutu před druhou sirénou ale vrátila Mladé Draky do zápasu šťastná trefa Stanislava Tomigy. Krátce po zahájení třetí třetiny pak hosté tvrdou ranou Vladimíra Kašpara k tyči srovnali krok.

Ani tentokrát ale nebylo Šumperku souzeno zabodovat. V čase 56:40 vybojoval jeden z domácích hokejistů kotouč za brankou, vybruslil si až před Hoffmanna a střelou mezi betonem a lapačkou šumperského gólmana rozhodl o úspěchu svých barev.

Na těsném výsledku se nic nezměnilo ani během závěrečné hry hostí bez brankáře. Šumperk tak nadále zůstává u dna tabulky s vizitkou mužstva, které v extralize nastřílelo nejméně branek a nejvíce jich inkasovalo.

Branka Šumperku: 9. Feledík, 40. S. Tomiga (Prokopec), 42. Kašpar (Prokopec).

Šumperk: Hoffmann – Gewiesse, Kašpar, Drábek, Feledík, Navrátil, Macek – J. Tomiga, S. Tomiga, Kovář – Prokopec, Vachutka, Drtil – Holinka, Fořt, Bartoš.