Na omluvu Draků lze uvést, že hosté nastoupili do duelu bez sedmi hráčů základní sestavy, když šumperská marodka před úvodním buly čítala jména Kántor, Vosátko, Hašek, Podešva, Švaňhal a Chatrnúch. K nim přibyl těsně před zápasem s chřipkou Jan Daneček a v průběhu první třetiny stačil ze hry odstoupit ještě Bohdan Višňák.

Aktivněji začali střetnutí domácí hokejisté. Nejprve nevyužili dvě tutovky, na třetí pokus se ale ve 4. minutě ujali vedení a dlouhou dobu ovládali dění na ledě, když jen díky pozornému Hylákovi prohrával Šumperk pouze jednobrankovým rozdílem.

Postupně se však karta obrátila a naopak strážce chrudimské svatyně Landsman musel několikrát podržet svůj tým. V 11. minutě navíc kryl trestné střílení Jakuba Hulvy nařízené po faulu na unikajícího Orsavu.

Neúspěšný exekutor nájezdu Draků si následně zlepšil chuť o chvíli později, kdy po hrubé chybě domácích beků vyrovnal ze skrumáže na 1:1.

Druhá třetina se Šumperku příliš nepovedla. Domácí nejprve opět promarnili několik slibných šancí, k tomu zamířili i jednou do tyče, od 36. minuty ale Chrudim znovu vedla.

Těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky pak mohl vyrovnat Matěj Pekr, jenže bekhendovým pokusem netrefil odkrytou bránu.

Vše si však hosté vynahradili pouhých 15 vteřin po zahájení třetího dějství a zásluhou Jozefa Mihálika, jenž se nejlépe zorientoval před Landsmanem, svítilo na tabuli nerozhodné skóre 2:2.

Přestřelka pak pokračovala i nadále a pět minut před koncem normální hrací doby se Východočeši přiblížili výhře po parádní trefě juniora Lukáše Radila.

Drama přesto pokračovalo. V čase 59:33 se Drakům podařilo při hře bez brankáře vyrovnat a zápas dospěl až do prodloužení.

Jenže nastavení trvalo opravdu krátce, když po 21 vteřinách vystřelil bonusový bod pro domácí jeden z nejzkušenějších hráčů chrudimské sestavy Tomáš Blažek.

„Měli jsme k dispozici opravdu již hodně okleštěnou sestavu a získaný bod má tedy pro nás v tomto složení cenu zlata. Pokud i další zápasy odbojujeme tak, jako tento v Chrudimi a vrátí se nám zpátky marodi, věřím, že budeme schopní hrát s každým,“ okomentoval ve zkratce závěrečný duel Draků v základní části 1. ligy šumperský kouč Svatopluk Číhal.

HC Chrudim – Salith Šumperk 4:3 po prodloužení (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)

Branky: 4. Šeda (Blažek, Radil), 36. Mocek (Žák, Procházka), 55. Radil (Šeda), 61. Blažek (Suchý) - 17. Hulva (Pekr), 41. Mihálik (Rimmel, Meluzín), 60. Sedlák (Mihálik). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Rozhodčí: Blecha – Reich, Skopal. Diváci: 480.
Chrudim: Landsman - Toužimský, P. Mocek, Drtina, Evan, Malinský, Charousek, Suchý, Poskočil - Žák, Martinec, Procházka - Radil, Blažek, Šeda - Bláha, Semorád, Zadina - Stoklasa, Rákos, Bělohlávek.
Šumperk: Hylák - Višňák, Novotný, Sedlák, Ondráček, Rimmel, Zukal - Janečka, Meluzín, Antonovič - Pekr, Hulva, Noga - Orsava, Mihálik, Přeučil.