V nervózním zápase plném řady vyloučení prokázali hosté větší efektivitu v přesilových hrách. Celek Salithu navíc po výhře Mostu nad Třebíčí klesl vinou horšího skóre na poslední místo.

V úvodu byli aktivnějším mužstvem hosté, v 6. minutě však Draky nastartovala přesilovka při vyloučení Denise Kindla, v ní si vytvořili tlak, ale skóre se nezměnilo. Šumperk se dokázal prosadit až při hře pět na pět.

Aleš Holík si nabruslil k volnému kotouči, zblízka propálil Lukáše Cikánka a zajistil Drakům vedení. Později na druhé straně trefili Rytíři v početní výhodě tyč, v závěru třetiny pak oba celky pykaly za příliš mnoho hráčů na ledě.

Klíčové momenty, které nakonec rozhodly o osudu celého střetnutí, se odehrály na začátku druhého dějství, kdy Šumperk v rozmezí necelých šesti minut čtyřikrát inkasoval.

Nejprve propálil šumperského gólmana přesně do šibenice při přesilovce Brandon Nash, vedení hostům zajistila tečovaná střela, kdy plachtící kotouč z hole Josefa Zajíce zapadl za záda Miroslava Svobody.

Následně mělo Kladno k dispozici jedenáct vteřin trvající výhodu pět na tři, kterou dokázalo bleskově využít zásluhou nejproduktivnějšího hráče soutěže Davida Stacha, jenž donutil Šumperk k vystřídání gólmanů.

Ve 27. minutě tak mezi šumperskými tyčemi nahradil Miroslava Svobodu Daniel Zelenka. Jenže náhradník Draků inkasoval hned z první střely, další početní výhodu využil Martin Procházka – 1:4.

Během těchto okamžiků to již s Draky vypadalo na ručník, přesto domácí hokejisté v sobě stačili ještě najít obrovskou dávku zarputilosti i odhodlání a vrátili se zpět do hry.

Postupně se tak ze zápasu stalo drama, v němž se favorizovaný protivník až do samotného závěru musel bát o výsledek.

V polovině duelu sice mohl Draky definitivně zlomit Patrik Machač, z brejku ale neuspěl, aby ještě před druhou přestávkou snížil náskok Rytířů přesnou ranou šumperský veterán Karel Plášek – 2:4.

Na začátku třetí třetiny si výhodu dvou mužů v poli vyzkoušel také Šumperk, jenže bez úspěchu. Obrovskou možnost dostat domácí na dostřel poté promarnil ve 49. minutě Jan Káňa.

Útočník, který v tomto týdnu přišel mezi Draky jako posila z extraligových Vítkovic, ujížděl v oslabení zcela sám na brankáře, leč klička mu nevyšla a puk skončil pouze na Cikánkových betonech.

Obětavě bojující Šumperk se přesto nakonec dočkal. V 57. minutě se do dalšího nájezdu na gólmana dostal Jan Milfait, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení, které domácí forvard proměnil – 3:4.

V závěrečných vteřinách se Draci mocně hnali za vyrovnáním, zkusili i power play, jenže střelou do prázdné klece zpečetil vítězství Kladna jeho kapitán Václav Skuhravý.

„První dvě střídání jsme hráli s přílišným respektem, potom nás dostala do hry přesilovka, po ní jsme dali první gól, což nás nakoplo a donutili jsme Kladno hrát naplno, při hře pět na pět by zápas skončil dva dva. To je sice pro nás čest, ale na body to dnes bohužel nestačilo," konstatoval trenér Draků Milan Mazanec.

„Kladno má vynikající přesilovky a i proti nám je sehrálo velice dobře. Měli tam pět na tři a využili to, my jsme ze stejné situace branku nedali. Vytvořili jsme si v utkání dost šancí, abychom nějaký bod uhráli. Cením si, že jsme mužstvo ještě dokázali za nepříznivého stavu a v situaci, kdy jsme navíc ztratili dva hráče, zmobilizovat a bojovali jsme až do konce," dodal šumperský kouč.

Zápas na straně Draků nedohrál útočník Daniel Vrdlovec, který si zlomil prst na ruce, později kvůli nastřelenému nártu odstoupil ze hry i forvard Daniel Miškovský.

Salith Šumperk – Rytíři Kladno 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Holík (Miškovský, Haas), 36. Plášek (Zdráhal), 57. Milfait (trestné střílení) – 23. Nash (Stach, Bílek), 23. Zajíc (Kindl, Pitule), 27. Stach (Nash, Rudovský), 29. Procházka (Kindl, Pitule), 60. Skuhravý (Procházka). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 12:13, navíc Staněk (Šumperk) osobní trest 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 934.

Šumperk: Svoboda (27. Zelenka) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Miškovský, Káňa – Staněk, Plášek, Hlinka – Ostřanský, Hroch, Brunec. Trenér: Milan Mazanec.

Kladno: Cikánek – Nash, Kehar, Mrázek, Gutwald, Zajíc, Ptáček – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Machač, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Dvořáček – Redlich, Lukáč, Dalecký. Trenér: Jindřich Lidický.