Draci deklasovali Opavu a už nejsou poslední

FOTOGALERIE / Na středeční výhru v Hodoníně dokázali Draci navázat v sobotním duelu na hřišti Opavy, kde si připsali jednoznačné vítězství. Díky tomu se šumperští hokejisté odpoutali ze dna druholigové tabulky.

23.9.2017

Opava proti šumperským Drakům Foto: Petr Widenka

„Výsledek je přesvědčivý, ale dlouho to tak nevypadalo, protože první třetinu jsme odehráli dost špatně, přestože jsme tuto část vyhráli jedna nula,“ prozradil Deníku kouč Draků Pavel Hulva.

Jeho svěřenci se ujali vedení hned ve 4. minutě zásluhou Lehečky, jenže zkraje druhého dějství Slezané Galvasem srovnali krok a začínalo se od nuly.

„Právě tady jsme si uvědomili, že takto hrát nemůžeme a musíme náš výkon zlepšit, ještě do přestávky jsme stačili dát tří góly, což bylo rozhodující,“ okomentoval prostřední část hry šumperský trenér.

Během sedmi minut hosté trefami Králíka, Půhoného a Cinka tak prakticky rozhodli o svém vítězství. Ve 44. minutě potom po zásahu Vachutky domácí vystřídali gólmany, když Šafránka nahradil Wanecki.

Ani opavský náhradník však čisté konto příliš dlouho neudržel, neboť jej svým druhým gólem v tomto utkání překonal Vladimír Cink – 1:6.

„Třetí třetinu už jsme kontrolovali a nakonec po zásluze bereme tři body,“ těší Pavla Hulvu, který ještě v minulém ročníku vedl ze střídačky právě celek Opavy.

„Já jsem ryzí Opavák, dlouho jsem tady hrál i trénoval, takže to pro mě bylo hodně zvláštní utkání, určitě jsem měl obrovskou motivaci tady se Šumperkem uspět,“ doplnil Pavel Hulva.

Druhá liga pokračuje pro šumperské hokejisty již v úterý

26. září zápasem na ledě Valašského Meziříčí, kde se v barvách domácích Bobrů představí proti svým nedávným spoluhráčům Jan Matějka, ještě na jaře kapitán Draků.

HC Slezan Opava - Draci Šumperk 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 24. Galvas (Wolf, Grygar) – 4. Lehečka (Kovařík, Králík), 30. Králík (Cink, Ďurkáč), 36. Půhoný (Vymazal, Vachutka), 37. Cink (Novosad, Ďurkáč), 44. Vachutka (Vymazal, Sedlák), 52. Cink (Novosad, Hroch). Rozhodčí: Škach – Bubela, Zedník. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 33:41. Diváci: 250.
Opava: Šafránek (44. Wanecki) – Galvas, Šindelář, Štindl, Kiss, Chalupa, Šendera – Wolf, Herman, Černý - Hartmann, Vaněk, Grygar - Seidler, Rousek, Vítek - Malina, Maxner, Vilinskij - Kažimír. Trenér: Antonín Plánovský.
Šumperk: Svoboda – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Schejbal, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný – Králík, Lehečka, Kovařík – Cink, Novosad, Ostřanský – Hroch. Trenér: Pavel Hulva.

23.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Šumperští Draci proti Novému Jičínu. Ilustrační foto

Draci i podruhé na svém ledě deklasovali Nový Jičín s nulou

Závod Hard v Jeseníku.

Zaměstnanci Hardu se odstupného od firmy nedočkají

Zloděj se servírkou z hotelu odtáhli šedesátikilový trezor

Jen pár dnů stačilo jesenickým kriminalistům k objasnění vloupání do hotelu, během kterého pachatelé odnesli celý trezor s penězi.