A jestli se chtějí šumperští hokejisté udržet na dostřel svých konkurentů v boji o záchranu, měli by zvítězit v normální hrací době.

„Určitě chceme doma zabodovat, ale čeká nás nesmírně kvalitní soupeř. Sice se nám letos proti Jihlavě daří, ale na tohle určitě nemůžeme spoléhat. Dukla má vynikajícího gólmana a především silnou první lajnu, bude to těžké,“ míní sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Celek Salithu nyní ztrácí na předposledním místě tabulky 1. ligy na nesestupové příčky sedm bodů a v případě úspěchu proti Dukle má možnost tento rozdíl snížit. O motivaci tedy mají Draci postaráno.

Stejně tak by ale měli mít motivaci přijít na hokej také šumperští fanoušci. Důvodů je hned několik.
Drakům se na přelomu roku daří, už nejsou poslední a naposledy třikrát za sebou zvítězili. Na hřištích soupeřů si dokonce potom drží šňůru pěti utkání v řadě, během nichž dokázali bodovat.

K tomu mají příznivci možnost opět vidět v akci dvojnásobného mistra světa a olympijského vítěze z Nagana Davida Moravce, který před nedávnem přišel do týmu Draků z Havířova.

„Do hry budou znovu připraveni také Patrik Rimmel, kterého trápil zánět průdušek a Kuba Orsava, jenž naposledy nehrál kvůli chřipce,“ doplnil Kučera.

Pokud nedojde k další dohodě mezi Šumperkem a Kometou Brno, může být naopak klání s Jihlavou posledním domácím zápasem pro zkušeného obránce Roberta Kántora, kterému brzy končí jeho měsíční hostování v šumperském dresu.

V letošním ročníku se navíc Drakům proti Dukle daří, když zatím pokaždé s tímto soupeřem zvítězili. Na začátku sezony nejprve uspěl Šumperk na Horáckém zimním stadionu poměrem 6:5, domácí odvetu následně ovládl stejným výsledkem v nastaveném čase.

Jihlava přijede do Šumperku s jasným cílem přerušit sérii tří porážek v řadě, když naposledy nestačila postupně na Třebíč, Hradec Králové a Chomutov.

Utkání 1. ligy Salith Šumperk versus HC Dukla Jihlava se hraje ve středu 6. ledna od 18:00 hodin na šumperském zimním stadionu.