Šumperští hokejisté nedávno prohráli na ledě Orlové a ve středu doma málem ztratili body i s předposlední Opavou. Trn z paty jim až v 59. minutě vytrhl útočník Lukáš Králík, jenž vstřelil rozhodující gól.

„Samozřejmě mě takový hokej štve. Ale beru to tak, že mužstvo strašně moc chtělo vyhrát a z přemíry snahy hrálo špatně,“ zůstával nad věcí trenér Draků Jozef Zavadil. „Bavíme se o něčem, kreslíme vše na tabuli. A stejně pak uděláme chyby a trápíme se,“ mrzelo ho.

Už první okamžiky duelu naznačovaly, že nepůjde o prvotřídní hokejovou podívanou. Obě strany se do šancí dostávaly jen zřídka. A když přeci jen ano, kotouče končily mimo branku. Hosté navíc velmi dobře hlídali zadní vrátka a útočili z protiútoků. Z jednoho takového otevřeli gólový účet večera. Bohumil Herman v 17. minutě skóroval při signalizované výhodě.

Šumperské fanoušky uklidnil na začátku druhého dějství trefou z přesilovky Michal Romančík. Jenže úspěch slovenského útočníka střelecké hody Draků nerozjel. Naopak, mnohokrát zahrozila Opava a brankář Ondřej Haloda měl co dělat, aby puky udržel před brankovou čárou.

Pod tlakem panikaříme

Když už se zdálo, že zápas půjde za stavu 1:1 do prodloužení, zmrazil Slezan navrátilec do sestavy po zranění Lukáš Králík. Na začátku 59. minuty s přispěním šťastného odrazu dostal kotouč do sítě a rozhodl. Výhru domácích pečetil gólem do odkryté branky Romančík.

„Naštěstí to chlapci ubojovali, i když herně jsme dnes nic moc nepředvedli. Naše nevýhoda je, že proti papírově horším týmům jsme pod tlakem. Soupeř může jen překvapit, takže hraje v pohodě a my panikaříme. Stejné to bylo během našeho zápasu na ledě Orlové,“ vysvětlil Zavadil.

Navzdory nepřesvědčivému výkony bral Šumperk podruhé za sebou tři body do tabulky a ve 2. lize – skupině Východ zůstává první. Už v sobotu doma přivítá atraktivního ze skupiny Jih. Do podhůří Jeseníků zavítá Žďár nad Sázavou.

DRACI ŠUMPERK – HC Slezan Opava 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Romančík (Drtil, Řezáč), 59. Králík (Čuřík, Plášek), 60. Romančík (Králík, Řezáč) – 17. Herman (Wolf, Krejčí). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 3:6, navíc Ďurač (SUM) 5 + DKU a Štindla (OPA) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 740.

Šumperk: O. Haloda – Vaněk, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Opava: Daňa – Kažimír, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych. Trenér: Martin Janeček.