Oba protivníci se naposledy střetli ve vzájemném klání téměř před deseti lety, tehdy ještě v rámci prvoligových bojů. Jejich opětovné setkání tentokrát vyznělo jednoznačně pro Draky.

Fanoušci, kteří se těšili na hvězdné kvarteto soupeře ve složení Jiří Vašíček, Jaroslav Bednář, Jan Hlaváč a Petr Sýkora, museli být asi trochu zklamaní, neboť ani jeden z bývalých extraligových borců do Šumperku nakonec nedorazil.

V samotném utkání, které začalo o něco později, když Vrchlabí dorazilo se zpožděním, pak hráli prim domácí hokejisté, kteří těžili především z parádního vstupu do zápasu. Navíc aktivní hrou a brankami po ukázkových kombinacích bavili své příznivce.

Nutno však dodat, že i oslabení hosté měli své šance a k tomu i pořádnou porci smůly, když během hry hned třikrát orazítkovali brankovou konstrukci Draků.

Již ve 13. minutě vedl Šumperk 3:0. Následně sice hosté v přesilovce snížili, ale Draci stačili ještě do přestávky opět kontrovat.

Domácím následně vyšel i nástup do druhého dějství, ve kterém dvěma slepenými brankami odskočili až do náskoku 6:1.

Třetí třetinu se již čtvrteční duel za rozhodnutého stavu v podstatě jen dohrával, přesto stačil Šumperk ještě jednou udeřit, když v 58. minutě Dominik Pokorný zkompletoval hattrick.

Bodově se dařilo i Janu Milfaitovi, jenž k jednomu přesnému zásahu přidal tři přihrávky. Střelecky se poté opět prosadil i mladíček Jakub Scheuter.

Šumperk ovládl i pozápasové nájezdy, v nichž uspěl poměrem 3:0. Gólman Draků Michal Wanecki tak v dovednostní disciplíně podtrhl svůj povedený výkon z tohoto duelu.

„Do zápasu jsme vlétli doslova po hlavě a podařilo se nám vstřelit rychlé góly, což ovlivnilo další průběh hry,“ prozradil úvodem po vysoké výhře šumperský trenér Martin Janeček.

„Konečné skóre bych ale nepřeceňoval, soupeř sice nenastoupil v ideální sestavě, ale i tak má kvalitní mužstvo, možná to později trochu vzdal, k čemuž asi přispěl náš dobrý vstup i do druhé třetiny. Jsem určitě rád, že kluci zápas odmakali a užili si svou převahu. Ale jak říkám, je to příprava, nemůžeme se hned unést jedním takovým výsledkem,“ dodal Martin Janeček.

Další přípravné utkání sehrají Draci v úterý 27. srpna na ledě prvoligové Třebíče a o dva dny později zamíří k odvetě do Vrchlabí.

Hotel Sport v Šumperku má za sebou část rekonstrukce a znovu slouží veřejnosti.

Draci Šumperk – HC Stadion Vrchlabí 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Urban (Gewiese, Habrman), 11. Pokorný (Drtil, Milfait), 13. Scheuter (Müller, Drtil), 18. Pokorný (Drtil, Milfait), 21. Milfait (Jaroš), 21. Vachutka (Spratek, Gewiese), 58. Pokorný (Milfait, Jaroš) - 16. Moník (Jirků). Rozhodčí: Sedlák - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 450.

Šumperk: Wanecki – Drtil, M. Haloda, Gewiese, Habrman, Kabelka, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Pokorný – Antonov, Spratek, Vachutka – Scheuter, Müller, Šíp – Urban, Blecha, Haluza. Trenér: Martin Janeček.