Celek Salithu nastoupil s novou posilou v bráně, zkušeným gólmanem Filipem Šindelářem z Vítkovic, šumperský dres pak oblékl i obránce Aleš Holík, jehož služeb bude letos využívat především extraligový Zlín.

Hosté naopak dorazili na sever Moravy vinou marodky pouze se třemi kompletními formacemi a dvěma náhradníky.

Hned v úvodu střetnutí se Drakům naskytla výhoda dvojnásobné přesilovky trvající 68 vteřin, což domácí využili. Aleš Holík poslal parádní křížný pas na Tomáš Fořta, jenž zavěsil přesně pod horní tyčku.

Později se Šumperk dvakrát musel bránit při oslabení, v tom druhém následně inkasoval. Doslova strojovou kombinaci na jeden dotyk zakončoval Marek Švec – 1:1.

Také další gól středečního klání padl při nerovnovážném počtu hráčů na ledě, ve 25. minutě našel ukázkovou přihrávkou v početní výhodě Marek Haas volného Petra Gewiese, který jen zametl puk do odkryté klece a Draci znovu vedli. Potom ale mohli litovat nevyužitých šancí.

V polovině hry ujížděli dva na jednoho Vrdlovec s Fořtem, skóre se sice nezměnilo, ale hned vzápětí následoval faul Přibyla, po kterém třebíčský obránce putoval do kabin.

Jenže během dlouhé pětiminutové přesilovky toho Draci příliš nevymysleli, aby naopak v závěru druhé třetiny musel několikrát ukázat své kvality brankář Šindelář.

V jednom případě na poslední chvíli ukryl mezi betony tečovanou střelu, o chvíli později předvedl svou pohotovou lapačku.

Horácké Slavii však vyšel nástup do třetího dějství, když pouhých čtrnáct vteřin po jejím zahájení skóroval z dorážky Marek Švec a připsal si tak svou druhou trefu večera.

Od tohoto okamžiku byli hosté lepším celkem a několikrát mohli otočit výsledek ve svůj prospěch. Jedinou, ale zato stoprocentní šancí Draků promarnil v 51. minutě Marek Haas, který ve vlastním oslabení jel sám na Vejmelku, ale gólmana Třebíče nepřekonal.

Zápas tak došel až do prodloužení. Nastavený čas nejprve přinesl vyloučení šumperského Šimuna po faulu na Nika, potom měli přesilovku prozměnu, v ní zahodil stoprocentní tutovku rozhodnout Vrdlovec a vítěze musely určit až samostatné nájezdy.

A zatímco z domácího tria Půhoný, Vrdlovec, Sedlák neuspěl nikdo, třebíčský kapitán David Dolníček povedenou kličkou zajistil svým barvám bonusový bod navíc.

„Dnes je to obrovská škoda. Za stavu 2:1 jsme na začátku třetí třetiny udělali obrovskou chybu a Třebíč toho využila. Pokud by tento gól nepadl, věřím, že bychom výsledek udrželi," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Zápas se však lámal při naší pětiminutové přesilovce, kde jsme mohli soupeři odskočit ve skóre, ale tuhle výhodu jsme sehráli naprosto laxně," dodal šumperský kouč.

Salith Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 N (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Fořt (Vrdlovec, Holík), 25. Gewiese (Haas, Půhoný) – 17. Švec (Bilčík, Erat), 41. Švec (Malena, Erat), rozhodující nájezd Dolníček. Rozhodčí: Děděk - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:9, navíc Přibyl (Třebíč) 5 minut plus trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1000.
Šumperk: Šindelář – Gewiese, Sedlák, Bažant, Holík, Prokop, Drtil, Slavík, Zdráhal – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Šimun – Ostřanský, Voženílek, Hroch. Trenér: Radek Kučera.
Třebíč: Vejmelka – Malena, Bilčík, Čejka, Niko, Šaur, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Psota – Petelin, Baldwin, Beneš – Pokorný. Trenér: Jiří Mička.