Domácí se sice ujali během 24 vteřin vedení zásluhou Michala Popelky, jenže Severočeši stačili dvěma slepenými zásahy otočit skóre, když nejprve skórovali při vlastním oslabení a následně v početní výhodě.

Těsně před úvodní přestávkou srovnal z trestného střílení svým druhým gólem v utkání Michal Popelka, jenže během druhého dějství Draci znovu dokázali dostat gól ve své přesilovce.

Ve 45. minutě poté Tomáš Brunec srovnal na 3:3 a střetnutí nakonec dospělo až k samostatným nájezdům. V nich rozhodl o výhře Šumperku v deváté sérii Mikuláš Rimmel.

Salith Šumperk – HC Most 4:3 SN (2:2, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Branky: 1. Popelka (Plášek), 19. Popelka (trestné střílení), 46. Brunec (Vachutka, Rimmel), rozhodující nájezd Rimmel – 7. Zavřel, 10. Mical (Kokeš, Havlíček), 27. Hora (Zavřel). Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 46:35. Nejlepší hráči zápasu: M. Haas – Alinč. Rozhodčí: Šutara – Lukš, Hanzlík. Diváci: 267.
Šumperk: Zelenka – Novotný, Bail, Gewiese, Prokop, Drtil, Slavík, Žáček – M. Haas, Plášek, Popelka – Brunec, Moskal, Sedlák – Rimmel, Berger, Vachutka. Trenér: Radek Kučera.
Most: Soukup – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka, Ryzák – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil. Trenér: Václav Baďouček.

Draci zvládli proti Severočechům i pondělní odvetu, když tentokrát se doma mohli radovat již po skončení normální hrací doby.

Divoká přestřelka nakonec nabídla vylidněným tribunám dohromady jedenáct gólů.

Šumperk měl po první třetině na kontě jednogólové manko a na vyrovnávací gól Salithu z úvodu druhé části odpověděl Most trefou z trestného střílení.

Později však domácí otočili na 3:2 a ve zbývajícím čase již hosté pouze dotahovali ztrátu, ale marně.

Hrdinou duelu byl bezesporu šumperský veterán Karel Plášek, který si v utkání připsal čtyři body za dva góly a dvě přihrávky.

Dvěma zásahy se blýskl také odchovanec Daniel Vachutka, tři asistence si pak připsal Michal Popelka.

Salith Šumperk – HC Most 7:4 (0:1, 3:1, 4:2)

Branky: 21. Plášek (Popelka, M. Haas), 37. Vachutka (Berger), 37. Plášek (M. Haas, Popelka), 45. Brunec (Plášek, Popelka), 46. Gewiese (Moskal, Brunec), 54. M. Haas (Plášek), 56. Vachutka (Rimmel) – 16. Ryzák (Musil, Zavřel), 22. Smolka (trestné střílení), 44. Písařík (Černý, Procházka), 52. Ryzák (Válek). Vyloučení: 2:3, bez využití. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 37:42. Nejlepší hráči zápasu: Plášek – Chabr. Rozhodčí: Kubičík – Kašík, Wesley. Diváci: 316.
Most: Chabr – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka, Ryzák – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil. Trenér: Václav Baďouček.