Domácí celek proti lídrovi soutěže uspěl s trpělivou a disciplinovanou hrou, podpořenou nesmírnou obětavostí a tentokrát i parádní koncovkou. Šumperk tak utnul úspěšnou jihlavskou sérii, která čítala jedenáct výher v řadě.

V bráně Draků tentokrát dostal přednost Daniel Zelenka, naopak mladíček mezi tyčemi Dukly Jakub Škarek asi na tento zápas moc rád vzpomínat nebude.

Jihlavský talent inkasoval hned v úvodu utkání, kdy domácí využili přesilovou hru a rychlá klička Jana Milfaita zajistila Drakům vedení.

Jenže záhy dokázali hosté zatlačit svého protivníka v jeho obranném pásmu, před bránou zůstal zcela osamocený Filip Seman, který vymíchal šumperského gólmana a bylo srovnáno.

Ve 13. minutě spálil tutovku na straně Šumperku Eduard Šimun, když jel zcela sám na brankáře, o chvíli později musel na druhé straně Zelenka hasit dvojitou šanci Grígera.

Těsně před přestávkou ale hosté otočili skóre na svou stranu, Josef Skořepa objel šumperskou klec a pohotově zasunul kotouč za brankovou čáru –1:2.

Druhou třetinu odstartovala slibná akce Jihlavy, při které se do zakončení natlačil Skořepa, potom přišly dvě nevyužité možnosti Draků.

Nejprve se až před Škarka dostal Ostřanský, následně Kautův blafák vytěsnil jihlavský gólman betonem, aktivitou v útočném pásmu však domácí vybojovali možnost další přesilovky.

Tuto početní výhodu pak za pouhých devět vteřin přetavil ve vyrovnání svou pověstnou ranou od modré čáry kapitán Draků Aleš Holík.

Nerozhodný stav ale jakoby vyburcoval spíše hosty, kteří byli ve zbytku prostřední části lepším mužstvem, do jejich tlaku se přesto vklínilo přečíslení soupeře dva na jednoho, když v 31. minutě adresoval Ostřanský nahrávku na Šimuna, jenže slovenský forvard tváří v tvář jihlavskému brankáři ani napodruhé v tomto utkání neuspěl.

Všechno si ale domácí hokejisté vynahradili ve třetí třetině, kterou lze nejlépe charakterizovat jako destrukci favorita.

Vše odstartoval Jiří Půhoný, jenž si nabruslil do střelecké pozice a přes klubko hráčů se trefil přesně k tyči a vrátil Šumperku ztracený náskok.

Následně se domácí dostali do přečíslení, Tomáš Drtil od mantinelu přihrál na Eduarda Šimuna, ten do třetice konečně zamířil přesně a zajistil Drakům vedení 4:2.

Zřejmě definitivně zlomila vaz favorizované Dukle pátá trefa, tu si připsal Tomáš Fořt, když ranou z první využil přihrávku Daniela Vrdlovce zpoza brány.

Až v 51. minutě měl domácí celek prvního vyloučeného hráče a to ještě za vyhození puku, oslabení však Šumperk zvládl.

Ještě lépe se mu vedlo při trestu Aleše Holíka, v této nevýhodě dokonce Draci odjeli do přečíslení dva na jednoho a Jan Milfait svým druhým gólem večer podtrhl vydařený večer šumperského týmu.

„Dnes musím před celým mužstvem smeknout. Až do posledního momentu, kdy už bylo rozhodnuto, jsme padali do střel. O našem úspěchu rozhodly především skvěle sehrané přesilovky, ještě lépe jsme pak odehráli oslabení," prozradil spokojený šumperský kouč Milan Mazanec.

„Také jsme měli daleko více vyložených šancí než Jihlava a dokázali jsme je využít," dodal trenér Draků.

Salith Šumperk – HC Dukla Jihlava 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 7. Milfait (Vrdlovec, Drtil), 30. Holík (Vrdlovec, Fořt), 42. Půhoný (Zdráhal, Kaut), 44. Šimun (Drtil, Brunec), 48. Fořt (Vrdlovec, Holík), 55. Milfait (Fořt) – 9. Seman (Diviš, Gríger), 19. Skořepa (Jergl, Štebih). Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1110.

Šumperk: Zelenka – Gewiese, Holík, Zdráhal, Havlík, Puzič, Drtil, Bažant, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Ostřanský, Šimun, Brunec – Šebek, Hroch. Trenér: Milan Mazanec.

Jihlava: Škarek – Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Gríger, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Melenovský, Harkabus – Malec, Flek, Anděl. Trenér: Petr Vlk.

29. kolo první hokejové WSM ligy

Benátky nad Jizerou – Kadaň 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky: 11. Plodek, 32. Říha, 52. Lakatoš – 11. Müller, 13. Hlava, 47. Macháček, 50. J. Drtina. Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Diváci: 220.

Kladno – Třebíč 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 39. a 52. Skuhravý, 35. Pitule, 48. Machač – 14. a 55. R. Erat, 29. R. Zohorna. Rozhodčí: Würtherle – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:7, navíc Pekr (Třebíč) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1700.

Prostějov – Slavia Praha 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 18. a 33. Cetkovský, 37. Dragoun – 33. M. Čermák, 60. Mikulík. Rozhodčí: Trombík – Novák, Veselý. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2016.

Ústí nad Labem – Havířov 5:6 (0:2, 3:2, 2:2)

Branky: 26. a 46. Tenkrát, 29. Brož, 37. Kloz, 48. Roubík – 40. a 42. Kanko, 14. Štumpf, 18. Krisl, 25. Okál, 54. Gřeš. Rozhodčí: Petružálek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 796.

Šumperk – Jihlava 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)

Branky: 7. a 55. Milfait, 30. A. Holík, 42. Půhoný, 44. Šimun, 48. Fořt – 9. F. Seman, 19. Skořepa. Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1110.

Přerov – Most 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: 30. Šťastný, 46. Goiš, 51. P. Mrázek, 60. Král. Rozhodčí: Přikryl – Reich, Měkýš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 1907.

Litoměřice – České Budějovice 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)

Branky: 59. Martin Procházka, 59. Hronek – 17. Kolmann, 49. M. Heřman, rozhodující sam. nájezd Pajič. Rozhodčí: Bejček – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Diváci: 1020.