Zatím však své věrné fanoušky v mistrovských zápasech napínají až do závěrečných vteřin. Jednalo se totiž o páté z dosavadních šesti vítězných střetnutí, které skončilo rozdílem jediné branky.

Draci nastoupili opět bez nemocných útočníků Žálčíka a Vachutky, chyběl také zraněný Slovinec Macuh. Pro duel s Azetem pak domácí celek doplnil osmnáctiletý talent z Vítkovic Josef Krejsa a nutno dodat, že na ledě byl hodně vidět.

Šumperku se tentokrát povedl nástup do zápasu a již ve 4. minutě zásluhou kapitána Denise Kindla bleskově využil přesilovou hru.

I v dalším průběhu první části měli domácí daleko více ze hry, jenže mohli litovat řady zahozených šancí, kdy mohli odskočit. Z utkání tak nakonec bylo zbytečné drama.

„Zatím nemáme takový ten instinkt zabijáka, což pramení z nezkušenosti. V první třetině jsme měli velkou převahu, mohli jsme vést 4:0, ale nestalo se a v dalším průběhu tak byli docela nervózní,“ konstatoval trenér Draků Martin Janeček.

Také Havířov se střelecky prosadil díky úspěšné početní výhodě a na začátku druhé periody hosté srovnali krok.

Jenže jestli se momentálně mohou Draci na někoho opravdu spolehnout, pak je to jejich letní posila z Karlových Varů Tomáš Vildumetz, jenž v polovině utkání po rychlém kontru vrátil svému celku ztracený náskok.

Ke konci prostřední části se však Šumperk dostal pod velký tlak soupeře, který byl několikrát blízko vyrovnání a ve své aktivitě pokračoval i ve třetím dějství, ale do opravdu vyložených šancí jej domácí hokejisté díky nezměrné obětavosti nepouštěli.

Těsný výsledek 2:1 tak vydržel až do konce a nic na něm nezměnila ani závěrečná hra Azetu bez brankáře.

„Museli jsme hrát trpělivě. Určité nedostatky a chybějící zkušenosti nahrazují kluci srdíčkem, nezměrnou bojovností a touhou uspět, což zatím nese ovoce. Tak doufejme, že nám to vydrží co nejdéle,“ dodal Martin Janeček.

„Už v prvním dějství jsme byli pod velkým tlakem a hráli špatně. Naštěstí jsme inkasovali pouze jeden gól. Druhou část jsme se zvedli, dokázali vyrovnat a pak se možná trochu vyčkávalo, kdo dá tu rozdílovou branku, bohužel pro nás ji vsítil soupeř. Třetí třetinu tam z naší strany bylo několik šancí, ale ke konci už přišla křeč a pokračujeme tak v černé sérii,“ přidal své postřehy manažer Havířova Pavel Zdráhal, jehož tým si připsal již sedmou porážku z dosavadních devíti kol.

Draci Pars Šumperk – AZ Heimstaden Havířov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kindl (Drtil, Vildumetz), 29. Vildumetz (Kratochvíl, Kindl) – 24. Paś (Doktor, Kratochvil). Rozhodčí: Veselý, Wagner – Zídek, Hranoš. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 1076.

Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, Řezáč, Rutar – Kratochvíl, Kindl, Vildumetz – Krejsa, Kohút, Furch – Bernovský, Šilhavý, Scheuter – Horký, Spratek, Antoníček. Trenér: Martin Janeček.

Havířov: Štipčák – Kočí, Rašner, Hlaváč, Chroboček, Lytvynov, Valenta, Korím – Severa, Pechanec, Bednář – Dostálek, Hudeček, Doktor – Hrubec, Paś, Kratochvil – Stuchlík, Maruna, Mrva. Trenér: Jiří Režnar.