Prvně jmenovaný je místním odchovancem a do Šumperku se vrací po dlouhých osmi letech, když naposledy působil ve Frýdku-Místku.

„Motivace přejít domů byla velká. S panem Velčovským jsem byl delší dobu v kontaktu a říkal, že tým bude letos silnější. I cíle budou vyšší, tedy posunout Draky do středních pater tabulky,“ prozradil na webu Draků Denis Kindl.

„Jsem odchovanec klubu a zázemí jsem tady vždycky měl. Navíc věřím, že nás, kteří odtud pocházíme, se tuhle sezónu sejde v týmu co nejvíc. Nejsem tak starý, abych neměl ambice. Měl jsem nabídky i z jiných prvoligových celků, ale letos chci ovšem pomoct Šumperku,“ dodal dále pro internetové stránky severomoravského klubu.

Denis Kindl je mladším bratrem obránce Jakuba Kindla a v nadcházejícím ročníku by mohl v Šumperku zaujmout jednu z klíčových rolí.

Zkušený forvard má na kontě přes dvě stovky extraligových utkání, které absolvoval postupně v barvách Třince, Karlových Varů, Plzně a Pardubic.

Za Draky naposledy hrál během ročníku 2012/2013. Během třiceti utkání zaznamenal pouhé dva body (1+1), jenže většinu času strávil převážně ve čtvrté formaci.

Svůj potenciál naplno ukázal hned v následující sezóně, když v sousední Olomouci vyhrál klubovou produktivitu. V 52 prvoligových duelech tehdy posbíral 47 bodů za 16 gólů a 31 přihrávek.

Naši druhou nejvyšší soutěž okusil rovněž v Kladně, Prostějově a již zmíněném Frýdku-Místku. Zkušenosti má i z mládežnických reprezentací, tři roky navíc strávil v zámořské juniorské lize QMJHL.Tomáš Vildumetz (vpravo)Tomáš Vildumetz (vpravo)Zdroj: ČTK

Další posilou šumperské ofenzivy je odchovanec karlovarského hokeje Tomáš Vildumetz, jenž letos nastupoval na západě Čech za extraligovou Energii a v Chance lize pomáhal Sokolovu.

Druhou nejvyšší soutěž hrál také v Kladně a Ústí nad Labem, kde v sezóně 2019/2020 prožil svůj zatím bodově nejvydařenější rok mezi seniory, když ve 44 zápasech posbíral 41 bodů (12+29) a vyhrál tak klubovou produktivitu Slovanu.

Již během středy pak Draci podepsali smlouvu s útočníkem Danielem Vachutkou, který se do Šumperku vrací po ročním působení v Prostějově.