A jeden pohled na tabulku druhé nejvyšší soutěže stačí, aby bylo jasné, že se hraje o pověstných šest bodů. Kadaň jich má na svém kontě zatím devatenáct a je předposlední, Šumperk doposud nasbíral dvacet bodů a je v tabulce o jedno patro výše.

Zatímco Šumperk má v první lize poměrně skromné plány, tedy udržet se či vyhnout se skupině play out, v Kadani se před sezonou hovořilo o nejsilnějším kádru v prvoligové éře.

Ale jak už to tak bývá, ambice se zcela míjejí s realitou.

Jenže Kadani vyšel neuvěřitelně poslední, středeční zápas, kdy doma rozstřílela silný Hradec Králové 9:2.

„Letošní soutěž bude v dolní polovině tabulky patrně nesmírně vyrovnaná a domnívám se, že to tak bude až do konce sezony. Každý bod může rozhodnout,“ konstatoval sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Domácí Draci v sobotním mači už nemohou počítat s extraligovými třineckými posilami útočníkem Tomášem Pospíšilem a obráncem Janisem Andresonsem.

„Už skončila reprepauza, extraliga se opět rozjela, takže Pospíšil ani Andersons nebudou,“ potvrdil Kučera.

Šumperští hokejisté mají za sebou šňůru čtyř domácích zápasů bez prohry, fanoušci doufají v páté.

„Jsem samozřejmě rád, že se nám před domácím publikem daří, ale abychom na tom byli v tabulce trochu lépe než nyní, to musíme nějaký bod přivézt i z venku,“ míní manažer Kučera.

Tým nastoupí do utkání s Kadaní téměř kompletní, otazník visí nad zadákem Patrikem Rimmelem, který si na tréninku po nárazu do mantinelu zablokoval páteř a musel absolvovat léčení v nemocnici.

„Patrik byl na kapačkách, už je na tom lépe, ale jestli nastoupí, to se rozhodne asi až v den zápasu,“ dodal Radek Kučera.

Utkání Salith Šumperk versus SK Kadaň se hraje v sobotu 14. listopadu od 17.00 hodin na šumperském zimním stadionu, reportáž a fotogalerii z utkání najdete nedlouho po konci zápasu na webu www.sumperskydenik.cz.