Podle tabulkového postavení je jasným favoritem olomoucká Mora. Aktuální forma však hovoří pro Draky. Ti totiž z posledních pěti zápasů čtyři vyhráli, zatímco Hanáci zabředli do menší krize. Hosté totiž v předešlých třech kolech nedokázali bodovat.

„Ze Šumperka děláte favorita vy novináři. My ale hrajeme pokaždé na vítězství a na nějaké série se nedíváme,“ reaguje olomoucký trenér Jan Tomajko.

Kohoutům kvůli sněhové kalamitě odpadl středeční zápas s Hradcem, a tak budou hrát opět po týdnu. V hlavách však stále zůstává ostudná porážka 2:4 na ledě posledního Mostu. „Tohle utkání chceme určitě napravit. Pokud zopakujeme takový výkon jako proti Chomutovu a Ústí, tak bychom měli bodovat,“ má jasno Tomajko.

Šumperk potřebuje body, aby se vyhnul eventuální baráži o udržení 1. ligy. „I proto bude každý bod s Olomoucí suprový. My sice máme za sebou dobrou sérii a Olomouci se nedaří dle představ, zabodovat proti Kohoutům ale bude nesmírně těžké,“ říká kouč Draků Radek Kučera.

Ten se může spolehnout na kompletní kádr. „Nikdo není nemocný ani zraněný, jsme opravdu kompletní,“ hlásí dračí kouč.

Kučera nabízí i zaručený recept, jak proti Olomouci uspět: „Dát pár gólů a žádný nedostat,“ směje se.

V dosavadních vzájemných zápasech vždy uspěl domácí tým. V jedenáctém kole vyhráli olomoučtí hokejisté vysoko 7:2, v šumperské odvetě uspěli Draci 4:1 a v posledním utkání naplno bodovala opět Mora po výhře 5:1.

Utkání je zařazeno mezi riziková, návštěvníci zápasu tak musí počítat například s prohlídkami u vstupu na zimní stadion, proto pořadatelé prosí: přijďte dřív. Předchozí derby na šumperském zimním stadionu sledovalo 2 500 platících diváků, i nyní se očekává veliký divácký zájem. Zápas začíná v 17.00 hodin.