A pokud se Draci chtějí udržet i nadále v poklidných vodách okolo deváté příčky, jen těžko si mohou dovolit další zaváhání bez bodového zisku.

„Celkově musíme hodně zlepšit obrannou činnost. V minulých zápasech nás soupeři zbytečně mnohokrát přečíslovali a z těchto situací dávali góly,“ říká před duelem s Kadaní šumperský trenér Radek Kučera.

Utkání pak má velkou důležitost pro obě strany a dá se označit přízviskem „duel o šest bodů“. Kadaň se bude snažit odčinit špatné výsledky z poslední doby, když z předchozích sedmi zápasů vyhrála pouze jediný.

Severočechy by tak další případný neúspěch mohl srazit až na předposlední, tedy barážovou příčku.

Draky zase požene dopředu touha po třech porážkách opět zabodovat a posunout se v tabulce směrem nahoru. Eventuální vítězství v normální hrací době totiž může šumperský celek při kombinaci s ostatními výsledky znovu vrátit do elitní osmičky. Neúspěch může znamenat pád až na dvanácté místo.

„Opět nás čeká těžké utkání, ale hrajeme doma, takže chceme bodovat. Soupeř má však kvalitní celek, je to vlastně béčko Chomutova, určitě budou nepříjemní,“ uvádí dále kouč Salithu.

Dosavadní vzájemná bilance je letos příznivější pro Draky, kteří vyhráli oba předchozí zápasy této sezony. Nejprve doma 4:3 po nájezdech, na hřišti protivníka poté stejným výsledkem v normální hrací době.

Právě tento duel byl pro celek Salithu zatím jeho jediným tříbodovým vítězstvím mimo vlastní mantinely.

Hosté dorazí do Šumperku již bez obránce Kamila Charouska, který se vrací zpět do Mostu, místo něj však angažoval severočeský celek zkušeného Františka Bombice, jenž v černožlutém dresu Kadaně nastoupil poprvé v minulém kole proti Jihlavě.

Šumperku bude chybět mladý zadák Tomáš Pastor, který má po bitce s chomutovským Hafenrichterem zlomenou ruku. Do hry by naopak mohl znovu naskočit útočník Michal Hlinka.

Střetnutí 30. kola 1. ligy Salith Šumperk versus SK Kadaň se hraje ve středu 7. prosince od 18 hodin na šumperském zimním stadionu.

tabulka