Pro oba soupeře to bude první zápasová prověrka v rámci nového ročníku, navíc se potkají dva týmy, které ještě loni působily na prvoligové scéně, avšak letos je čekají boje o soutěž níž.

Zatímco Draci po jarním sestupu udrželi osu týmu pohromadě a kádr doplnili řadou odchovanců, jenž se většinou vrátili z působení v jiných klubech, Havířov po loňském krachu dává sestavu dohromady v podstatě od nuly. Do Šumperku pak již přijede celek z Ostravska ne jako Panteři, ale pod hlavičkou AZ.

„Samozřejmě jsme hlavně přes internet zjišťovali, s kým protivník dorazí. V sestavě má třeba oba Danečky, Lukáše a Jana, kteří hráli loni u nás. K tomu disponuje docela slušnou obranu, ve které figurují také zkušení beci Ovšák s Prokopem,“ uvedl na adresu protivníka sportovní manažer a trenér Draků v jedné osobě Radek Kučera.

Během dosavadních tréninků pracoval šumperský kouč se svými svěřenci především na kondici a bruslení, teď si vyzkouší možnosti hráčů poprvé v zápasovém zatížení.

„V duelu proti Havířovu dostanou příležitost všichni hráči. K dispozici budeme mít pět formací, které se během hry prostřídají, aby si všichni zahráli. Zejména pak chceme vidět ve hře naše mladé hráče,“ prozradil dále Kučera, kterého nyní čeká především hledání optimálního složení jednotlivých formací.

„U jedné řady už mám zhruba jasno, jak by mohla vypadat. Další tři budeme ještě postupně tvořit, což by mělo trvat tak další tři až čtyři zápasy,“ doplnil vládce šumperské lavičky.

Střetnutí s Havířovem se odehraje podle tradičního modelu na 3x20 minut čistého času, bez ohledu na konečný výsledek budou pravděpodobně po závěrečném hvizdu následovat série tří nájezdů na každé straně.

„Pro nás je to první přípravný zápas, který nám může hodně napovědět, takže doufám, že nás přijdou fanoušci podpořit. Na ledě se představí řada místních odchovanců a diváci mají možnost se podívat, jak se s tím kluci poperou. Navíc asi bude zase horko, takže návštěva zimního stadionu je ideální možností, jak se ochladit,“ zve s úsměvem Radek Kučera na premiérové vystoupení Draků.

Střetnutí Salith Šumperk versus AZ Havířov se hraje v pátek 6. srpna od 18.00 hodin na zimním stadionu v Šumperku.

Související: VIDEO: Draci poprvé vyjeli na led
Bílá přilba mezi Draky? Havířovský Honza Tesařík