Draci dorazili na sever Čech bez matadora Karla Pláška, Marka Haase, Tomáše Sedláka i zkušeného útočníka Jana Koláře.

Z Pardubic však tým Šumperku nově doplnili mladíci Ondřej Panna a Tomáš Pipek.

V první třetině pak počítali šance především hosté, kteří dokázali několikrát dostat svého soupeře pod tlak.

Obrovskou možnost otevřít skóre měl hned v úvod novic v šumperském dresu Tomáš Pipek, když jel zcela sám na mosteckého gólmana, jenže nedal.

Později se při vlastním oslabení natlačil před Petráska Daniel Hroch, ale ani tento pokus gólem neskončil. Teprve na potřetí se již hosté mohli radovat.

Z přečíslení dva na jednoho poslal v 10. minutě Tomáš Fořt přihrávku na Jana Milfaita, který první ranou napálil jen brankáře, aby druhý pokus skončil v síti.

Těsně před přestávkou navýšil náskok Draků v přesilovce ranou od modré čáry Tomáš Drtil, jenž skóroval i o dva dny dříve proti Třebíči.

Zkraje druhého dějství zahrozili také domácí hokejisté, když Ondřej Jurčík trefil bekhendem tyč Svobodovy klece. S přibývajícím časem pak byl Most aktivnějším mužstvem, v polovině zápasu hrál navíc v početní výhodě, další šanci si při hře čtyři na pět ale znovu připsal Šumperk.

Po pasu od Tomáše Fořta najížděl z pravé strany sám na brankáře Petráska Daniel Vrdlovec, bohužel pro hosty bez úspěchu a záhy přišel trest.

Kotouč nahozený na bránu Draků uklidil pohotově za Svobodova záda důrazný Lukáš Válek – 1:2. Těsné vedení poté Šumperku vydrželo až do 53. minuty, pak ale přišel ze strany hostů kolaps.

Ještě chvíli předtím stihli mostečtí hned dvakrát orazítkovat konstrukci šumperské klece, aby následně dva slepené góly Marka Baránka v rozmezí 56 vteřin zajistily domácím cenné vítězství.

Nic na výsledku 3:2 nezměnila ani závěrečná hra Šumperku bez brankáře. Draci tedy v letošní sezoně prohráli s Mostem i třetí vzájemné utkání.

HC Most – Salith Šumperk 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 34. Válek (Hora, J. Doležal), 53. Marek Baránek (Havlíček, Kubinčák), 53. Marek Baránek (J. Doležal, Válek) – 10. Milfait (Fořt, Vrdlovec), 20. Drtil (Holík, Vrdlovec). Rozhodčí: Grech – Kokrment, Malý. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 180.

Most: Petrásek – Hora, Cvrk, Marek Baránek, Chaloupka, Strejček, Sklenička, Havelka – Válek, Tauš, J. Doležal – Kubinčák, Havlíček, Jurčík – Smolka, Gerhát, Rindoš – Martin Baránek. Trenér: Josef Beránek.

Šumperk: Svoboda – Puzič, Drtil, Holík, Bail, Gewiese, Zdráhal, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Půhoný, Ostřanský, Šebek – Brunec, Šimun, Hroch – Panna, Pipek. Trenér: Milan Mazanec.