Draci udeřili na začátku třetí periody a to hned dvakrát v rychlém sledu. Nejdříve ve 45. minutě prostřelil do té doby čarujícího Šindeláře nekompromisní dělovkou Tesařík a o necelou minutu a půl pohřbil domácí naděje hokejista s opavskými kořeny Jakub Hulva, když se nejlépe zorientoval před brankou po přihrávce Drtila.

Ve 49. minutě přišel třetí úder z hokejky Ambruze a bylo jasné, že pro Slezan sezona končí. Opava poté ještě jednou inkasovala a Draci vyhráli 0:4.

„Dvě třetiny jsme se drželi, ale to je proti Šumperku málo. Tento tým je úplně někde jinde než my,“ uznal opavský kouč Kamil Glabazňa. „Po druhé třetině jsem věřil, že zápas zvládneme. Skvěle chytal Filip Šindelář. Jenomže jsme vyrobili dvě hrubé chyby a bylo po zápase,“ podotkl kouč Slezanu. „Rozhodně se ale nemáme za co stydět,“ doplnil.

Pro něj samého byly poslední týdny velkou hokejovou školou. Po odchodu Karla Suchánka do Polska byl doslova hozen do vody a ve svých třiatřiceti letech koučoval tým dospělých.

„Byla to pro mě velká škola, užíval jsem si to, je mi ale líto, že nám sezona končí,“ uzavřel Kamil Glabazňa.

Nováčkem mezi trenéry je i kouč Šumperku Radek Kučera.

„Hráli jsme dlouho nervózně, nepodařilo se nám dát brzy vedoucí branku a náš výkon nebyl ideální. Na gól jsme čekali dlouho, do té doby byla Opava velmi nepříjemná,“ zhodnotil zápas kouč Draků Radek Kučera. „Samozřejmě jsme rádi, že jsme postoupili po druhém utkání.“