Již dvakrát během letošního ročníku dokázali šumperští hokejisté celek Stadionu porazit, na třetí pokus však již neuspěli.

Po delší době se Šumperk představil opět s ofenzivní vítkovickou dvojicí Kolouch – Kucsera v sestavě, z ostravského klubu pak dorazil i obránce Pastor.

Zápas začali lépe hosté, když se na úvod v dobré pozici ocitl Brunec, jenže záhy Salith pykal za nekázeň a domácí využili hned svou první přesilovku v utkání.

Čermák poslal z pravého kruhu pas na volného Martina Koudelku, jenž pohotově usměrnil kotouč za bezmocného Štůralu.

Do přestávky poté měli více šancí Draci, ale bez efektu. Na dvakrát se před Sedláčkem neprosadil Brunec, tyč trefil Sedlák, gólem neskončil ani pokus Moskala.

Během druhé třetiny se po několika možnostech na obou stranách opět radovali hráči s kalichem na dresu, když v polovině střetnutí z přečíslení dva na jednoho skóroval Adam Chlapík, jehož zamýšlenou přihrávku si srazil do své sítě Martin Novotný.

Ve třetí třetině ještě dlouho mohli Draci pomýšlet na zvrat, jenže podobně jako v Havířově předvedli na závěr těžko pochopitelný kolaps.

Během osmi minut třikrát inkasovali a rázem bylo po nadějích. V 50. minutě domácí podruhé v zápase udeřili v početní výhodě, tentokrát pět na tři, kdy se trefil nejproduktivnější litoměřický hráč Miloslav Čermák, následně zvyšoval šikovnou tečí Zdeněk Doležal a vyhnal tak Tomáše Štůralu z branky, do které zamířil Vratislav Vajner.

Ani šumperský náhradník pak čisté konto neudržel, neboť v 58. minutě jej z trestného střílení překonal svou druhou trefou večera Čermák.

„První třetinu jsme i přes inkasovaný gól odehráli výborně, měli několik šancí, trefili jsme tyčku. I za stavu 2:0 byl náš výkon dobrý, ale potom přišlo ve třetí třetině opět fiasko," prozradil notně nazlobeným hlasem trenér Draků Radek Kučera.

„Místo toho, abychom se pokusili za ještě hratelného stavu s výsledkem něco udělat, přijdou zbytečná vyloučení a nakonec to dopadlo takto. Jestli naši hráči budou tak neukáznění, budeme z toho muset vyvodit sankce," doplnil šumperský kouč.

HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky: 3. Koudelka (Čermák, Šulc), 31. Chlapík (Doležal), 49. Čermák (Míka), 54. Doležal (Švagrovský, Rubeš), 58. Čermák (trestné střílení). Vyloučení: 8:8, navíc Husák (Litoměřice) osobní trest 10 minut. Využití: 2:0. Rozhodčí: Talpa – Rozlílek, Svobodová. Diváci: 970.
Litoměřice: Sedláček – Šulc, Evan, Hrbas, Drábek, Husák, Míka, Málek, Žovinec – Čermák, Koudelka, Forman – Budínský, Bahenský, Suja – Doležal, Rubeš, Chlapík – Švagrovský, Hašek, Novák. Trenér: Jiří Doležal.
Šumperk: Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Pastor – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Skoumal, Červenka – Langr, Kolouch, Kucsera. Trenér: Radek Kučera.