Vedení sice vyhazov Křetínského moc komentovat nechce: „Aleš u nás odehrál výborné zápasy, ale je pravda, že v poslední době mu to moc nešlo,“ uvedl kouč Draků Radek Kučera, diskusní fórum hokejového webu ale v poslední době jméno Aleše Křetínského skloňuje velmi často. A kriticky. V posledním utkání s Ústím Křetínský předvedl několik minel a byl u dvou inkasovaných gólů.

Vedení tak narychlo hledá posily, mimo hru je i obránce Tomáš Sedlák, který má poraněné kolenní vazy. „Sedlák už ale trénuje, v Litoměřicích asi ještě hrát nebude, ale v sobotu by k dispozici být měl,“ říká Kučera.

Lednem končí i přestupní termíny v hokeji, Šumperk se snaží dle slov Kučery hledat posily neustále. „Pracujeme na tom každý den od rána do půlnoci, ale pokud máme někoho vzít, musí to být opravdu posila, a najít takového hráče není snadné,“ uvedl dračí kouč.

Přesto by se už ve středu v Litoměřicích měl v šumperském dresu objevit nový obránce, o dalších šesti hráčích vedení klubu jedná.

„Jména zatím nemůžu uvádět, ještě to nemám posvěcené od hokejového svazu, ale šlo by většinou o střídavé starty,“ vysvětlil Kučera. „Kolik hráčů ale opravdu do Šumperku dostaneme, to v tuto chvíli přesně říct nedokážu.“

Šumperk prožívá nejobtížnější období letošní sezony, v tabulce klesl ze sedmého místa až na předposlední, které znamená eventuální baráž o udržení soutěže.

„Hrajeme dobrý hokej, ale to nám popravdě moc na náladě nepřidá, když nebodujeme. Ale je stále o co hrát, věřím, že výsledky přijdou,“ dodává Radek Kučera.

Ve středu 1. února hrají Draci v Litoměřicích, které jsou desáté, v sobotu hostí doma poslední Most.

tabulka