Zatímco Draci sestupují, o kousek dál v nové hokejové hale v Lanškrouně prožívají fans postupové časy. A s řadou bývalých Draků v sestavě.

Lanškroun je na hokejové mapě nováčkem, nádherná hala za městem stojí teprve třetí sezonu, ovšem od příští sezony by mohl lanškrounský tým mužů hrát soutěž jen o třídu nižší než Šumperk.

Ve čtvrtek totiž může vybojovat rozhodující vítězství nad Skutčí a stát se králem Krajské soutěže, ze které se postupuje do Krajské ligy. Nad ní je už 2. liga.

„Hrát o postup do krajské ligy, to je veliký úspěch lanškrounského hokeje. Už jen postup do vyřazovacích bojů byl úspěch, tohle je něco hodně nad plán,“ říká Miroslav Vicenec, dlouholetý trenér mládeže v Šumperku, nyní trenér mužů i hlavní trenér mládeže v Lanškrouně.

Vicenec není jediným vyslancem šumperského hokeje v hale Boži Modrého: v obraně finalisty najdete Georga Güttlera, v Šumperku asistenta trenéra prvoligových Draků, v poli pak operuje například v Šumperku tolik populární Rosťa Pilavka, nebo Kilčický, oba bratři Langrové či Jurka.

Slušná dračí ekipa, co říkáte?

Finále krajské soutěže se hraje na dva vítězné zápasy, v prvním Skuteč doma podlehla Lanškrounu 7:8.

Zápas hodlá sledovat i prezident šumperských Draků Vladimír Velčovský. „Ano, určitě se v Lanškrouně objevím, chci podpořit šumperské hráče i kouče Vicence,“ uvedl Velčovský.

Utkání se hraje ve čtvrtek 28. února od 18.30 hodin a cesta ze Šumperku do Lanškrounu zabere autem něco přes třicet minut.