Až do 57. minuty Šumperk prohrával dvougólovým rozdílem, aby nakonec urval výhru 3:2 po nájezdech. Divoký penaltový rozstřel pak ukončila až devátá série.

Radime, vy sám jste dostal důvěru hned při čtyřech penaltách, to je docela rarita. Co na to říkáte?
Tohle se mi stalo poprvé v kariéře. Aby jel hráč během rozstřelu čtyřikrát, to se opravdu často nestává. Byla to dlouhá série, ale jsem rád, že ty dva moje góly ji pomohly protáhnout a nakonec jsme urvali ty dva body, za které jsme moc rádi.

Navíc dostat od trenéra takový prostor ve vašem věku asi potěší?
Jsem určitě strašně rád. Ani jsem nečekal, že bych se dostal na nájezdy. Trenér se mě ptal, jestli v Třinci jezdím nájezdy a já mu řekl, že ano. Takže mi odpověděl, že pojedu jako třetí, naštěstí to tam spadlo (úsměv).

Byl jste nervózní?
Dříve jsem s tím možná trochu měl problémy, ale teď už jsem se s tím srovnal, takže ne.

Pro vás to dnes byla premiéra v šumperském dresu. Můžete popsat vaši cestu mezi Draky a trochu se představit, fanoušci o vás toho asi moc neví.
Všechno proběhlo hrozně rychle, ani jsem o tom nevěděl. Když jsem v Ostravě nakupoval dárky, tak mi zavolal manažer Třince pan Marek, že jdu na zkoušku do Šumperku. Měl jsem ale vyřízeny střídavé starty do Vsetína, takže se nejprve musely vyřídit potřebné formality, abych mohl nastoupit, protože jsem chtěl hrát už v Hradci Králové, což nevyšlo, takže jsem nastoupil až dnes.

Jaké máte první dojmy ze Šumperku?
Ani jsem nečekal, že tady je taková atmosféra. Je to super, tohle jsem nikde nezažil, ani s reprezentací, když jsme jezdili na turnaje do Kanady. Právě diváci nám hodně pomohli k tomu, že jsme nakonec zápas s Benátkami dotáhli až do nájezdů.

Byl to pro vás krok do neznáma, nebo jste věděl něco o šumperském hokeji? Znáte třeba některé hokejisty ze současného kádru Draků?
Z Třince se znám s Adamem Ruferem, od kterého jsem i zjišťoval informace o klubu, jak to tady chodí. Na nedávném turnaji dvacítky jsem se pak potkal s Petrem Gewiesem, takže úplně do neznáma jsem nešel.

Můžete krátce zhodnotit zápas proti Benátkám?
Od začátku jsme sahali po gólu, měli šance, bylo otázkou času, kdy nám tam něco spadne, naštěstí se to v závěru podařilo a zbyl nám čas ten zápas dotáhnout do prodloužení.

Věřil jste za stavu 0:2 v 57. minutě, že se dá tento zápas ještě dotáhnout k bodovému zisku?
Hokejista musí věřit do poslední chvíle. Bojuje se do poslední sekundy, teprve se závěrečnou sirénou je konec zápasu, opravdu jsem věřil, že to zvládneme.