Devatenáctiletý hráč naposledy oblékl šumperský dres Mladých Draků během ročníku 2017/2018 v extralize mladšího dorostu. Tehdy během 39 střetnutí posbíral úctyhodných 69 bodů za jednačtyřicet gólů a osmadvacet asistencí.

Poté zamířil právě na Hanou, kde se během tří let propracoval až týmu mužů, když minulou sezónu si v olomouckých barvách zapsal dvacet extraligových zápasů.

Kromě toho loni vypomáhal rovněž Jihlavě. Za Duklu naskočil v základní části Chance ligy do šesti utkání s parádní bilancí pěti bodů (3+2). Dalších sedm startů (již bez bodového zisku) přidal v play-off.

Letošek následně zahájil v olomoucké juniorce (12 zápasů, bilance 7+6) a nyní se přesouvá do Šumperku, aby mu pomohl k záchraně v naší druhé nejvyšší soutěži.

„Joshua je potenciální reprezentant v kategorii U20 a pro nás je důležité, že jde o dalšího šumperského odchovance v našem týmu,“ prozrazuje k příchodu nové akvizice na klubovém webu trenér Draků Martin Janeček.

„Stáli jsme o něj už od úplného začátku, kdy jsme skládali tým. Takže jsme rádi, že se jeho příchod teď podařilo dotáhnout. Jedná se o šikovného energického útočníka, od kterého si slibujeme oživení kádru v tomto těžším období. Zároveň má potenciál být skutečnou posilou,“ dodává lodivod šumperského celku, kterému aktuálně patří desáté místo v průběžném pořadí Chance ligy.