Právě s Dynamem je spojena převážná část jeho kariéry, na kontě však má i krátkou anabázi v pražské Slavii, působil rovněž v prestižní KHL.

Na východě Čech letos zkušený čtyřiatřicetiletý útočník stihl odehrát za Dynamo vinou zranění pouhých devět extraligových zápasů, na rozehrání tak míří do Šumperku.

Mistrovský zápas jste absolvoval téměř po měsíci. Jak se vám hrálo proti Třebíči?
Cítil jsem se trochu unavený. Bez toho zápasového tempa to bylo dlouhé a musel jsem se zase trochu nadechnout (úsměv). Ale zdravotně už jsem naštěstí v pořádku, teď už zase všechno bude dobré.

Je pro vás snadnější rozjezd ve WSM lize, než kdyby jste musel naskočit zpátky rovnou do extraligy?
Asi bych to zvládl, ale v Pardubicích bych asi teď neměl prostor, proto mě klub poslal do Šumperku, abych především hodně hrál.

Jak vnímáte posun o ligu níž?
Teď jsem dlouho stál, takže jsem především rád, že si mohu zase zahrát. Proti Třebíči jsem měl na ledě dost prostoru a moc mě to bavilo. Bylo fajn mít zase důležitou roli v týmu. Je to sice o soutěž níž, ale i tady se hraje hokej. Rozhodně to neberu jako nějaký trest. Pardubice mě sem poslaly, abych v Šumperku zase získal formu a pro mě je jedině dobře, že budu v zápasovém vytížení. Kdybych seděl na tribuně, tak akorát ztrácím.

Jak hodnotíte kvalitu WSM ligy oproti extralize?
Je to určitě rozdíl. Třeba Třebíč hrála proti nám defenzivně a strašně pasivně, zápas tak neměl takové tempo, jaké mají duely extraligy. Soupeř si držel svůj obranný val, moc nás nenapadali, nebylo to tak urputné, spíše se vyčkávalo.

Šumperk neměl v utkání ani jednoho vyloučeného hráče, to je rarita. Pamatujete ve své bohaté kariéře takový zápas?
Chtěli jsme se vyvarovat faulů, což se nám povedlo, ale duel bez vyloučení, to se opravdu často nestává, i když možná jsem to někdy zažil, ale teď opravdu nevím.

S Třebíčí jste jel i nájezd, šlo o vaše rozhodnutí nebo vás vybral trenér?
Trenér se mě zeptal, jestli si věřím, tak jsem odpověděl, že ano. Udělal jsem to, co jsem chtěl, ale trefil bohužel hokejku brankáře. Místo tam bylo, ale mohl jsem lépe mířit (úsměv).